PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Ocieplamy namioty syryjskich uchodźców w regionie Arsal

Plastikowe płachty, by namioty nie przeciekały podczas zimy. Drewniane kolumny, by nie zawaliły się pod ciężarem śniegu. Do rozsianych po górzystym Arsalu obozów dla uchodźców syryjskich docierają materiały, dzięki którym będą mogli przeżyć zimę.

 

Praca nad dystrybucją każdego dnia rozpoczyna się w magazynie. Nad ranem drewniane kolumny, plastikowe płachty, kartony z narzędziami trafiają na ciężarówki, które wyjeżdżają z magazynu w libańskim Arsalu.

Droga nie trwa długo, a wypełnione materiałami samochody dostawcze trafiają do poszczególnych obozów. Tych jest w tym rejonie ponad 155. Krajobraz Arsalu stanowią właśnie namioty. Żyje w nich ponad 31, 5 tysiąca syryjskich uchodźców, których nie było stać na to, żeby przetrwać najcięższe miesiące zimowe w łagodniejszej części Libanu. Od sierpnia do października sprawdzaliśmy, w jakich warunkach żyją uchodźcy, mieszkający w tym rejonie i wracamy z pomocą do tych najbardziej potrzebujących.

Za nami pierwsze dni dystrybucji, a już dotarliśmy do 10 obozów i przekazaliśmy 200 zestawów, dzięki którym zima w namiocie będzie bezpieczniejsza. Choć wciąż trudna. Pracownicy PCPM  do końca października, przez cały listopad, a także w grudniu będą odwiedzać kolejne obozy. Sytuacja jest wyjątkowo trudna, bo każde odwiedziny uświadamiają nam, że pomocy potrzeba jeszcze więcej.

Wojna domowa w Syrii trwa już siódmy rok. Siódmy rok życia w warunkach niegodnych, trudnych i niebezpiecznych. Najbliższe miesiące dla wielu Syryjczyków będą prawdziwą szkołą przetrwania. Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli więcej.

Projekt realizuje Fundacja PCPM przy wsparciu finansowym przekazanym za pośrednictwem rządu RP w ramach programu Polska Pomoc.

Wesprzyj pomoc syryjskim uchodźcom w Libanie.

Wybierz kwotę:

darowizna PCPM

darowizna PCPM

darowizna PCPM

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

MOŻESZ PRZEKAZAĆ WPŁATĘ NA KONTO FUNDACJI PCPM:
18 1140 1010 0000 5228 6800 1001 z dopiskiem: Syria

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)