Ocieplamy namioty syryjskich uchodźców w regionie Arsal

Praca nad dystrybucją każdego dnia rozpoczyna się w magazynie. Nad ranem drewniane kolumny, plastikowe płachty, kartony z narzędziami trafiają na ciężarówki, które wyjeżdżają z magazynu w libańskim Arsalu.

Droga nie trwa długo, a wypełnione materiałami samochody dostawcze trafiają do poszczególnych obozów. Tych jest w tym rejonie ponad 155. Krajobraz Arsalu stanowią właśnie namioty. Żyje w nich ponad 31, 5 tysiąca syryjskich uchodźców, których nie było stać na to, żeby przetrwać najcięższe miesiące zimowe w łagodniejszej części Libanu. Od sierpnia do października sprawdzaliśmy, w jakich warunkach żyją uchodźcy, mieszkający w tym rejonie i wracamy z pomocą do tych najbardziej potrzebujących.

Za nami pierwsze dni dystrybucji, a już dotarliśmy do 10 obozów i przekazaliśmy 200 zestawów, dzięki którym zima w namiocie będzie bezpieczniejsza. Choć wciąż trudna. Pracownicy PCPM  do końca października, przez cały listopad, a także w grudniu będą odwiedzać kolejne obozy. Sytuacja jest wyjątkowo trudna, bo każde odwiedziny uświadamiają nam, że pomocy potrzeba jeszcze więcej.

Wojna domowa w Syrii trwa już siódmy rok. Siódmy rok życia w warunkach niegodnych, trudnych i niebezpiecznych. Najbliższe miesiące dla wielu Syryjczyków będą prawdziwą szkołą przetrwania. Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli więcej.

Projekt realizuje Fundacja PCPM przy wsparciu finansowym przekazanym za pośrednictwem rządu RP w ramach programu Polska Pomoc.

Wesprzyj pomoc syryjskim uchodźcom w Libanie.

darowizna PCPM

darowizna PCPM

darowizna PCPM

Twoje dane:
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

MOŻESZ PRZEKAZAĆ WPŁATĘ NA KONTO FUNDACJI PCPM:
18 1140 1010 0000 5228 6800 1001 z dopiskiem: Syria

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)