PCPM wspólnie z Gazeta.pl pomoże pacjentom szpitala w Chersoniu

Dziękujemy za Wasz wkład, pacjenci szpitala dostaną pomoc

Dzięki tym wszystkim, którzy przekazali wpłaty przez pcpm.org.pl/wspolneswieta i dzięki czytelnikom Gazeta.pl pacjenci szpitala w Chersoniu otrzymają świąteczne paczki z potrzebnymi teraz produktami. Ich zawartość już ustalaliśmy z personelem szpitala. Potrzebne są teraz  ciepłe skarpety, koce, obuwie, żywność z długim terminem przydatności, witaminy i owoce.

Wspólnie pomagamy dalej, bo potrzeby są ogromne, liczy się każda wpłata

Nie kończymy tej zbiórki, bo na terenach wyzwolonych w obwodzie chersońskim wiele jest osób samotnych i chorych, którym takie paczki są teraz bardzo potrzebne. Ludziom na wsiach brakuje podstawowych produktów: ziemniaków, kaszy, oleju, świec, latarek. Plony zostały zniszczone, sklepy przestały działać. Dlatego wciąż liczy się każda wpłata.

Kartka do każdej paczki doda otuchy i nadziei

Zdecydowaliśmy, że do każdej paczki dodajemy świąteczną kartkę. Dlaczego? W szpitalnych salach w Chersoniu kilka razy dziennie słychać teraz alarmy, w mieszkaniach i domach na terenach wyzwolonych brakuje prądu i wielu podstawowych produktów. W tym szczególnym świątecznym czasie chcemy, by symboliczne kartkami dodały otuchy i nadziei tym, którzy każdego dnia zmagają się z wojenną rzeczywistością. W ramach tej akcji symboliczne paczki i kartki trafią też do lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałego personelu chersońskiego szpitala, którzy w ostatnich dniach mieli ogrom pracy. W trakcie ostatnich ataków na Chersoń poszkodowanych zostało ponad 60 osób.

Dołącz do naszej akcji i dołóż swoją cegiełkę do świątecznych paczek. Trafią one do poszkodowanych wojną, dodając im otuchy i nadziei: pcpm.org.pl/wspolneswieta.