Perspektywy działalności humanitarnej na 2021 rok

  • Potrzeby pomocy żywnościowej w krajach globalnego południa
  • Dożywianie dzieci w szkołach szansą na kontynuację przez nich nauki

W pierwszej audycji prowadzonej przez organizację pozarządową, która rozpoczęła cykl rozmów o pomocy humanitarnej wziął udział dr Wojciech Wilk Prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Opowiedział on o perspektywach działalności humanitarnej na 2021 r.

https://pod.co/haloradio/aleksandra-rutkowska-2021-01-04-13-00-15-00

Fragment rozmowy:

Wojciech Wilk: (…) Mówimy tutaj o sytuacji, gdzie (w 2021 r.)  w krajach pasa na południe od Sahary poczynając od zachodniej Afryki, poprzez Sudan Południowy, Etiopię, aż po Jemen pomocy żywnościowej może potrzebować nawet 100 milionów ludzi. Co jest ogromną liczbą osób potrzebujących. Niestety powstaje pytanie, kto na takiego typu wyzwania i tak drogą pomoc humanitarną może sfinansować? Nasza fundacja włącza się w te działania na tyle na ile pozwalają nasze możliwości. W Etiopii wspieramy dożywianie dzieci w szkołach. Wierzymy, że jeżeli dzieci w szkołach będą otrzymywać syty, dobry posiłek będzie to dla nich duża motywacja, żeby do szkoły iść i nie przerywać nauki ze względu na budżet domowy (…). Rodzice chętniej poślą dziecko szkoły, które ma tam jeden dodatkowy posiłek.

Wpłać darowiznę
Wybierz wpłatę regularną lub jednorazową poniżej

40 porcji żywności terapeutycznej

80 porcji żywności terapeutycznej

120 porcji żywności terapeutycznej

Twoje dane:
* Pole wymagane

Sudan - wspieram regularnie

Sudan - wspieram regularnie

Sudan - wspieram regularnie

Twoje dane:
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)