PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Pomogliśmy ofiarom powodzi w Sudanie Południowym!

Alarmowaliśmy, że region Aweil East w Sudanie Południowym nawiedziła powódź a mieszkańcy stracili dach nad głową. Wielu - dorobek całego życia. Zadziałaliśmy natychmiast. Udało się to tylko dzięki Waszej pomocy! Zebrane środki pozwoliły na zakupienie materiałów dzięki którym kilkadziesiąt sudańskich rodzin będzie mogło naprawić swoje domy. Dziękujemy za to! Nie ustajemy w wysiłkach, żeby pomóc innym rodzinom, które pozostają w trudnej sytuacji. Woda zabrała im domy, ale i plony dzięki którym mieli przetrwać cały przyszły rok.

 

– Wiele obszarów pozostaje całkowicie odciętych od świata. Drogi są nieprzejezdne, mosty zarwane, a na drogach działają grupy zbrojne. Dlatego cieszymy się, że udało nam się szybko dostarczyć materiały – mówi dr. Wojtek Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. W porze deszczowej nie ma suchej trawy, więc Sudańczycy nie mieli szans na odbudowanie domów – zakupione przez nas płachty pozwolą na to. To właśnie dzięki Waszemu wsparciu naprawimy i uszczelnimy domy, zniszczone przez żywioł. Tak wyglądało przekazanie materiałów potrzebującym:

Przypomnijmy, w powodzi troje dzieci zginęło z powodu infekcji dróg oddechowych, jedno pod zawalonym budynkiem, jedno utonęło. Wiemy o kilku tragicznych zgonach, ale rzeczywista liczba ofiar powodzi w Aweil East w Sudanie Południowym, nie jest znana. Żywioł zniszczył plony, dzięki którym ludzie mieli przetrwać cały przyszły rok. Większość gospodarstw domowych – jak opowiadali współpracownikom PCPM mieszkańcy Sudanu Południowego – została zniszczona. Poszkodowani szukali schronienia na głównych drogach i  tuż przy linii kolejowej. Wielu ludzi straciło dorobek życia. Sytuacja cały czas jest niebezpieczna – biegunka, różnego rodzaju infekcje, to nie jedyne zagrożenie. Przez powódź, w tzw. szczycie sezonu malarycznego, wzrosło zagrożenie malarią.

Możecie pomagać dalej na pcpm.org.pl/sudan

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)