Silne kobiety na krańcach świata

Kenijskie strażaczki, tak samo jak ich koledzy, gaszą pożary, ratują noworodki, wyciągają ludzi spod gruzów zawalonych budynków, niosą pomoc ofiarom wypadków drogowych. Dla swojej społeczności są bohaterkami.

Palestyńskie kobiety zakładają rolnicze spółdzielnie, aby poprawić życie swoich rodzin, ale i całych społeczności. To prawdziwe bizneswoman, które mamy zaszczyt wspierać w rozwoju przedsiębiorczości. Organizujemy dla nich mini granty, szkolenia, warsztaty z innowacyjnych idei biznesowych oraz marketingu. Jesteśmy z nimi od 2010 roku. 

– Jesteśmy liderkami – w domu i w pracy, mówi Iman, pracowniczka jednej z palestyńskich spółdzielni. I to widać na każdym kroku.  Obserwujemy też pracę palestyńskich ratowniczek medycznych, które ramię w ramię z kolegami codziennie ratują ludzkie życie. Poznajemy kobiety codziennie także podczas pracy na pograniczu syryjsko-libańskim. Matki, które stały się głowami rodziny. Babcie, które przez wojnę często stają się matkami dla swoich wnucząt. Córki, które opiekują się młodszym rodzeństwem. Kobiety, obarczone stratą, traumą, żyjące w nędzy i beznadziei a mimo to dzielnie walczące o przetrwanie dla siebie i dzieci. Siła i determinacja, z jaką te kobiey zmieniają swoje otoczenie mimo trudnej sytuacji wokół, jest naprawdę imponująca.Obarczone stratą, traumą, żyjące w nędzy i beznadziei a mimo to dzielnie walczące o przetrwanie dla siebie, bliskich i swoich społeczeństw. Dziś szczególnie doceniamy ich obecność i bardzo dziękujemy, że są z nami.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)