Słodko-gorzki smak macierzyństwa

Jedną z kochających mam, jaką mieli okazje poznać pracownicy PCPM, jest Bdour. Ta młoda kobieta, ledwo wiążąc koniec z końcem, została postawiona w tragicznej sytuacji. Jej córka uległa wypadkowi, w którym straciła władzę w nogach. Odkładanie oszczędności na tak potrzebną wtedy opiekę medyczną, poważnie uszczupliło już i tak niewielki budżet rodziny, jednak nawet to nie zniechęciło Bdour. Mama dziewczynki się nie poddała, codziennie stając do walki o życie i zdrowie swojego dziecka, pokazując mu, że wszelkie życiowe trudności da się w jakiś sposób przezwyciężyć.

Los nie oszczędził także Palestynki – Asma’y Al-Amlah, której mąż uległ poważnej kontuzji kręgosłupa, przez co cały ciężar utrzymania rodziny spadł na kobietę. Zdeterminowana matka postanowiła jednak za wszelką cenę zawalczyć o godne życie i przyszłość swoich dzieci. Razem z innymi kobietami założyła „Klub Kobiet”, zajmujący się drobnymi pracami rzemieślniczymi. To właśnie dzięki temu jej dzieci nie były zmuszone żebrać na ulicach, a teraz, po kilkunastu latach, posiadają wykształcenie co znacznie stabilizuje ich sytuację rodzinną. 

Dzisiaj, w Dzień Matki, doceńmy ogrom pracy i wysiłku jaki wkładają one w wychowanie swoich dzieci. Czasem wystarczy ciepłe słowo, okazanie czułości, a to przecież stosunkowo tak niewiele.

Możesz pomóc nam pomagać!

darowizna PCPM

darowizna PCPM

darowizna PCPM

Twoje dane:
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)