Syryjski chłopiec potrzebuje leczenia.

Odwiedziliśmy w obozowisku dla uchodźców syryjskich w Libanie rodzinę półtorarocznego Faresa. Chłopiec choruje na padaczkę oraz na dziecięce porażenie mózgowe. Malec całymi dniami leży bezwładnie na materacu, nie potrafi jeść. Oddycha płytko i niespokojnie, od czasu do czasu wydając jedynie ciche jęki.

Rodzina Faresa na leki i mleko w proszku dla niemowląt (jedyny pokarm, który przyjmuje chłopiec) wydaje miesięcznie 320 $, choć ich przychód dla sześcioosobowej rodzinny wynosi niecałe 200 $. Jednym z „żywicieli rodziny” jest brat Faresa – 8-letni Azam, który codziennie pomaga w sklepie z zasłonami. Niestety stała praca nie pozwala chłopcu na naukę w szkole.

Rodzina Faresa popadła w ogromne długi. W aptece dłużni są 300$, a kosztowne wizyty u lekarza neurologa oraz stałe wydatki na zaspokojenie niezbędnych potrzeb chorego doprowadziły do długu 2000$ u właściciela terenu, na którym mieszkają.

Fares potrzebuje specjalistycznych badań, aby przeprowadzić diagnozę i dowiedzieć się, jak skutecznie chłopca leczyć. Jego leczenie prowadził neurochirurg z Trypolis, jednak koszty dojazdu i badań były zbyt duże. Rodzina nie ma na to pieniędzy.

Pomóżmy rodzinie Faresa. Każda kwota, która zostanie im przekazana, będzie dla nich ogromnym wsparciem. Jako Fundacja PCPM prosimy: Nie Odkładaj Pomocy Na Potem.

PRZEKAŻ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO FUNDACJI PCPM:

61 1140 1010 0000 5228 6800 1003 z dopiskiem: Fares

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)