To były radosne wakacje, mimo że znów spędzone z dala od domu

Ponad setka dzieci – uczennic i uczniów Centrum Edukacji, wzięła udział w kończącym się właśnie wakacyjnym projekcie Fundacji PCPM. Dzięki niemu lato w Warszawie minęło im bez nudy i monotonii.

Program wakacyjnej opieki to było lato wypełnione zajęciami i aktywnościami, które odbywały się pod okiem wykwalifikowanej kadry. Z projektu opieki wakacyjnej korzystały dzieci, które w trakcie roku szkolnego uczą się w Centrum Edukacji PCPM. Dla mam, które często samodzielnie wychowują dzieci w Polsce, możliwość pozostawienia ich pod dobrą opieką i zapewnienia im ciekawych zajęć była ogromną pomocą. Zajęcia odbywały się od 8:00 do 18:00, co pozwalało dorosłym kontynuować pracę, bez konieczności szukania opieki dla najmłodszych członków rodziny.

Dzieci spędziły niezwykle aktywne i twórcze wakacje, biorąc udział we wspólnych zabawach, zajęciach sportowych i wycieczkach. Mogły w pełni korzystać z lata, poznając przy okazji Warszawę.

Kinga Gromala
Menadżerka projektu Centrum Edukacji PCPM

Ze zorganizowanych przez nas zajęć wakacyjnych skorzystali zwłaszcza młodsi uczniowie i uczennice. To dla nich opiekunki – na co dzień nauczycielki w naszym Centrum – każdego dnia wymyślały nowe, rozwijające wyobraźnię zajęcia. Jednego dnia sale zamieniały się w Hogwart, innego w pełną dzikich zwierząt dżunglę. Dzieci czekało także sporo warszawskich atrakcji, takich jak Muzeum Kolejnictwa czy Centrum Pieniądza NBP. Zajęcia odbywały się też w Łazienkach Królewskich oraz na Starym Mieście.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga z którą współpracujemy już od kilku lat i która w tym roku przekazała wsparcie finansowe właśnie na ten projekt. Dzięki temu ponad setka dzieci miała po prostu dobre lato.

Zofia Kwolek
Członkini Zarządu i Dyrektorka ds. Relacji Zewnętrznych Fundacji PCPM

Od początku wspieramy ideę, która stoi za Centrum Edukacji stworzonym przez PCPM. To projekt, który łączy w sobie zarówno ukraiński program nauczania, jak również pomaga swoim podopiecznym w łagodnej integracji i odnalezieniu się w Polsce. Wakacje to dobry moment na przybliżenie dzieciom kultury i historii naszego kraju. Program wakacyjnej opieki to tylko jeden z wielu wspólnych z PCPM projektów, które wspólnie zrealizowaliśmy z myślą o obywatelach Ukrainy.

Paweł Zegarłowicz
Prezes Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga

Centrum Edukacji to wyjątkowa placówka edukacyjna dla dzieci-uchodźców z Ukrainy, które realizują program według ukraińskiego systemu nauczania. Wiele z nich nie odnalazło się w polskich szkołach, natomiast w powstałym dla nich miejscu odnalazły bezpieczną przystań. Od nowego roku szkolnego Centrum Edukacji PCPM będzie się mieściło w nowej lokalizacji, niezmiennie zapewniając najbardziej potrzebującym dzieciom bezpłatną edukację i opiekę. Projekt realizowany będzie dzięki wsparciu Pfizer Foundation.

Projekt opieki wakacyjnej dla dzieci z CE PCPM sfinansowany został dzięki wsparciu Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga oraz KMD Poland. Dziękujemy!