PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Transporty z pomocą humanitarną PCPM trafiają na Ukrainę każdego dnia

11 kwietnia do szpitala dziecięcego nr 9 w Kijowie dotarły wysłane przez nas niezbędne środki medyczne, leki i specjalistyczny sprzęt EKG oraz USG. Ponadto, kolejne transporty pomocy medycznej i humanitarnej PCPM w ostatnich dniach wyruszyły do Ukrainy.

 

Do Lwowa, gdzie znajduje się nasz magazyn przeładunkowy, trafiły dwa, m.in. chłodnia, palety leków i środków sanitarnych. W Charkowie potrzebujący otrzymali pieluchy i żywność dla dzieci. Transporty docierają również do ośrodka ewakuacji PCPM pod Krzemieńczukiem w centralnej części ogarniętego wojną kraju. Sprzętem medycznym i lekami wsparliśmy także szpital w Żytomierzu.

Poza niesiona pomocą humanitarną organizujemy też ewakuacje z Ukrainy do Polski. W nocy z czwartku na piątek do naszego punktu tranzytowego w Warszawie przyjechał autobus z Krzemieńczuka. Pośród około 50 uchodźców z Charkowa i Dniepru byli ludzie starsi i z niepełnosprawnościami. Część z ewakuowanych pojedzie dalej na Zachód, m.in. do Szwajcarii i Portugalii.

 

Bieżące informacje dotyczące działalności Fundacji PCPM publikujemy na Twitterze.

Wspieraj pomoc Ukrainie wpłatami przez pcpm.org.pl/ukraina

 

Wybierz kwotę:

darowizna PCPM - Ukraina

darowizna PCPM - Ukraina

darowizna PCPM - Ukraina

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)