PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Uciekły przed wojną, ale wciąż żyją w strachu

Tematem ostatniej audycji w Halo.Radio były kobiety. O ich losie na uchodźstwie rozmawiała rzeczniczka Fundacji PCPM Aleksandra Rutkowska  m.in. z Michaliną Chachułą- specjalistką ds. Fundraisingu PCPM

 

  • Los kobiet na uchodźctwie w audycji PCPM w Halo.Radio 

Tygodniami nie biorą prysznica z powodu braku prywatności. Ograniczają jedzenie i picie, by jak najrzadziej korzystać z toalet. Uciekły przed wojną, ale wciąż żyją w strachu. Zmuszone do długiej tułaczki, padają ofiarą prześladowań, obojętności, często także przemocy na tle seksualnym. Tematem ostatniej audycji były kobiety. O ich losie na uchodźstwie rozmawiała rzeczniczka PCPM Aleksandra Rutkowska  m.in. z Michaliną Chachułą- specjalistką ds. Fundraisingu Anną Wilczyńską, Anną Mikulską i Michaliną Chachułą.

Fragment rozmowy:

Michalina Chachuła: Kiedy pierwszy raz odwiedziłam obóz dla uchodźców w Arsalu pierwsze co zobaczyłam to długa kolejka kobiet, które czekały na paczki z pomocą, akurat wtedy to była pomoc dystrybuowana przez  PCPM do ocieplania namiotów przed zimą.

 

LINK DO PODCASTU

Wybierz dogodną dla Ciebie formę pomocy: bezpieczną wpłatę online lub przekazanie darowizny na konto Fundacji. Zachęcamy także do zapisania się na newsletter PCPM.

Fundacja PCPM jest Organizacją Pożytku Publicznego – możesz przekazać nam swój 1%: 0000259298.

Dziękujemy!

1. Wpłać darowiznę online

Wybierz kwotę:

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

2. Wpłać darowiznę na konto

18 1140 1010 0000 5228 6800 1001

W opisie przelewu zaznacz cel wpłaty, np. „cele statutowe”.

3. Zapisz się na newsletter

Bądź z nami w kontakcie! Zapisz się na bezpłatny newsletter i otrzymuj informacje o projektach PCPM.


Twoje dane są bezpieczne, nikomu ich nie udostępniamy.