PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Wspieraj PCPM

Pomoc, jakiej udzielamy w różnych miejscach na świecie, możliwa jest między innymi dzięki środkom przekazywanym Fundacji w ramach programu Polska Pomoc i międzynarodowe organizacje. Nie można jednak zapomnieć, że wiele z naszych działań nie byłoby możliwe bez pomocy wolontariuszy i indywidualnych darczyńców. Wciąż jednak na świecie żyje wielu ludzi, którzy pozbawieni są podstawowych praw – do dachu nad głową, pożywienia, czystej wody. Dlatego w dalszym ciągu prosimy o wsparcie.

 

1. Przekaż 1% podatku PCPM – KRS 0000259298

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

2. Wpłać darowiznę

Wspieraj działania PCPM!

.00 PLN

3. Zapisz się na newsletter

Bądź z nami w kontakcie! Zapisz się na bezpłatny newsletter i otrzymuj informacje o projektach PCPM.

Newsletter

Twoje dane są bezpieczne, nikomu ich nie udostępniamy.

Rozlicz PIT w 2019 r. Twój 1% podatku zmienia ludzkie życie

Fundacja PCPM: KRS 0000259298 - Przekaż 1% podatku. #możesz

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Chcesz zaangażować się w pomoc potrzebującym? Przeczytaj gdzie i jak działamy:

  • W północnym Libanie (tuż przy granicy z Syrią) oraz na przedmieściach Bejrutu reagując na jeden z największych kryzysów humanitarnych po II wojnie światowej, pomagamy uchodźcom z Syrii przetrwać czas z dala od ojczyzny. Zapewniamy im dach nad głową, dostęp do edukacji i opieki medycznej, chronimy przed zimą. Naszą pomoc kierujemy również do najbiedniejszych Libańczyków, którzy przyjęli pod swoje dachy ponad milion uchodźców.
  • Opiekujemy się głodującymi w Sudanie Południowym oraz w sąsiedniej Ugandzie, do której uciekają. Poprzez dostarczenie opieki medycznej, wsparcie oddziału matki i dziecka szpitala Fatima w Gordhim i pomoc niedożywionym rodzinom, ratujemy ich życie.
  • Rozwijamy służby ratownicze w Kenii, a szczególnie straż pożarną, organizując szkolenia i wyposażając jednostki w kraju, w którym są jeszcze miejsca, gdzie pomoc ratunkową trzeba tworzyć prawie od zera.
  • W Palestynie zachęcamy kobiety do przejęcia inicjatywy i podjęcia pracy w spółdzielniach rolniczych, a te, które już to robią – do rozwijania przygotowanych przez siebie produktów marki MAWASEM, zarówno na rynku lokalnym jak i zagranicznym.
  • Nasz Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM przygotowany jest do natychmiastowej reakcji w przypadku kryzysu humanitarnego lub klęsk żywiołowych na całym świecie. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki bez zastanowienia ruszają z pomocą, by ratować słabszych.

By wesprzeć nasze działania wpisz w deklarację podatkową nasz numer KRS 0000259298

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

Pomóż ofiarom klęsk żywiołowych

Zespół Ratunkowy PCPM jest jedynym w Polsce medycznym zespołem szybkiego reagowania zdolnym nieść pomoc ofiarom katastrof poza granicami Polski w 24h. Złożony z wolontariuszy – lekarzy i ratowników medycznych, finansowany jest jedynie z wpłat indywidualnych darczyńców.

MOŻESZ PRZEKAZAĆ WPŁATĘ NA KONTO FUNDACJI PCPM:
18 1140 1010 0000 5228 6800 1001 z dopiskiem: Ratownicy

Pomóż uchodźcom syryjskim w Libanie

PCPM od 2012 roku realizuje największy polski program pomocy humanitarnej dla syryjskich uchodźców. W 2018 roku nasza pomoc dotarła do dziesiątek tysięcy osób, którzy po wybuchu wojny w Syrii stracili niemal wszystko. To jednak kropla w morzu potrzeb – uchodźcy wciąż mieszkają w namiotach, w nieludzkich warunkach, często bez dostępu do odpowiedniej edukacji czy opieki zdrowotnej. Dlatego prosimy o wsparcie.

MOŻESZ PRZEKAZAĆ WPŁATĘ NA KONTO FUNDACJI PCPM:
61 1140 1010 0000 5228 6800 1003 z dopiskiem: Syria

Pomoc ofiarom głodu w Sudanie Południowym

Ponad połowa ludności Sudanu Południowego, czyli ok. 7 mln ludzi, przez połowę roku nie ma wystarczającej ilości jedzenia.

Trwa wyścig z czasem. Musimy zdążyć z transportem żywności i leków przed rozpoczęciem pory deszczowej. Każda Wasza wpłata to konkretna pomoc dla wspieranego przez PCPM Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym.

MOŻESZ PRZEKAZAĆ WPŁATĘ NA KONTO FUNDACJI PCPM:
18 1140 1010 0000 5228 6800 1001 z dopiskiem: Sudan Południowy

Najpotrzebniejsza jest specjalistyczna, wysokoenergetyczna żywność, aby ratować dzieci. Dorośli w Sudanie Południowym muszą jeść korę z drzew, bulwy, korzenie, gotowane liście. Tymczasem dzieci nie są w stanie przetrwać na takiej diecie i zaczynają spalać własne mięśnie, popadać w opuchliznę głodową, umierać z głodu. Stąd ogromna mobilizacja międzynarodowych organizacji humanitarnych, aby nie dopuścić do przedwczesnej śmierci setek tysięcy dzieci.

– Dzieci mogą umrzeć z głodu szybciej niż dorośli, choć z drugiej strony dziecko łatwiej można uratować od śmierci. Jeśli tylko będzie miało dostęp do odpowiedniego, specjalistycznego żywienia, w ciągu niecałych 14 dni może ono wyjść ze skraju śmierci głodowej do momentu, gdzie waga jego ciała i wszystkie parametry życiowe będą mieścić się w medycznej normie – objaśnia prezes PCPM, dr Wojciech Wilk. Ta specjalna żywność to wysokoenergetyczna pasta, przypominająca masło orzechowe.

PCPM wspiera rodziny dotknięte katastrofalnym głodem w Sudanie Południowym poprzez Centrum Dożywiania w Gordhim i wsparcie ośrodków medycznych. Fundacja pomaga również uchodźcom uciekającym przed wojną i klęską głodu do sąsiedniej Ugandy, gdzie również wspiera służbę zdrowia.