Firma NaviRisk zostaje Dobrym Partnerem PCPM

Firma NaviRisk zostaje Dobrym Partnerem PCPM

To kolejna firma, która dołączyła do specjalnego programu Fundacji PCPM dla małych i średnich przedsiębiorstw. NaviRisk wesprze program dożywiania dzieci w szkole w Etiopii.

Fundacja PCPM  prowadzi program dożywiania w szkole podstawowej Selam Chora w Etiopii. Sytuacja uczniów i uczennic jest trudna. Rodzice dzieci to w dużej mierze osoby przesiedlone z powodu konfliktu, klimatu czy braku pracy, które obecnie nie posiadają stałego zatrudnienia. Utrzymanie rodziny stanowi dla nich wyzwanie, zwłaszcza, że w czasie pandemii ceny żywności w regionie wzrosły o ponad połowę.

Program dożywiania w szkole to pewny posiłek każdego dnia zajęć szkolnych

Bezpłatny posiłek stanowi wsparcie dla rodziców i motywację dla dzieci, by przychodzić do szkoły i uczęszczać na zajęcia. Wcześniej – mimo ogromnego zapotrzebowania na takie działania – szkoła w Debre Berhan nie mogła pozwolić sobie na stałe finansowanie posiłków dla każdego dziecka.

– Tu nie ma opłat, ale warunki są bardzo skromne. Szkoła nie otrzymuje żadnego dofinansowania ze strony lokalnych władz. Jej jedynym budżetem inwestycyjnym jest ścięcie trawy, która rośnie wokół budynku. Na lokalnym bazarze kwota uzyskana z tej sprzedaży to równowartość ok. tysiąca złotych rocznie. To nie wystarczy na finansowanie posiłków. Dlatego tak ważne jest wsparcie z zewnątrz – podsumowuje dr Wojciech Wilk.

Firma NaviRisk przekazała wsparcie dla szkoły Selam Chora w Etiopii

Cieszymy się, że rozpoczynamy współpracę z tak doświadczoną organizacją jak Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Jako firma doradcza działająca na rynku globalnym, często działamy dla klientów w krajach dotkniętych różnego rodzaju kryzysami. Wiemy, że jednym z kluczowych elementów które mogłoby zapobiec przynajmniej części tych kryzysów jest edukacja. Dlatego chcemy wspierać działania Fundacji PCPM w szkole w Etiopii.

Bartosz Pastuszka, CEO NaviRisk

Dobry Partner PCPM to program, który poprawia życie konkretnych rodzin i społeczności dzięki współpracy Fundacji PCPM z polskimi firmami. Zakłada m.in. walkę z niedożywieniem i poprawę dostępu do edukacji. Został stworzony z myślą o małych i średnich firmach oraz jednoosobowych działalnościach. Firma, która przekazuje środki ma realny wpływ na sytuację w konkretnym miejscu na świecie.  

Kontakt dla firm: [email protected]