Wybraliśmy najlepszych ratowników w Polsce do Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM!

W terenowej części rekrutacji do Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM udział wzięły 24 osoby z całej Polski. Rekrutacja trwała 24 godziny. W tym czasie uczestnicy oceniani byli na łącznie 12 stacjach zadaniowych, a także podczas przejść między nimi. Obserwatorzy Medycznego Zespołu Ratunkowego zwracali uwagę na zachowanie uczestników, ich reakcje na stres, chęć i umiejętności współpracy oraz zdolności liderskie. Sędziowie na poszczególnych zadaniach oceniali wiedzę medyczną uczestników, umiejętność realizowania zadań pod presją czasu oraz pomysłowość i umiejętności improwizacji.

Reportaż z tegorocznej rekrutacji dla WP Magazyn

Do Zespołu przyjęliśmy ostatecznie ośmiu lekarzy, trzech ratowników medycznych, trzy pielęgniarki oraz  farmaceutę. Przed nimi teraz seria szkoleń, które przygotują ich do realizowana zadań w międzynarodowym środowisku oraz w wymagających warunkach. Po ich ukończeniu będą mieli możliwość wzięcia udziału w działaniach Zespołu wszędzie tam, gdzie nasza pomoc będzie oczekiwana.

Jak w tym roku wyglądała rekrutacja, pokazały Fakty TVN

Zespół Ratunkowy PCPM (Poland Emergency Medical Team / PEMT PCPM) jest jedyną w Polsce i jedną z kilku w Europie medycznych grup szybkiego reagowania, zdolnym do wyjazdu do strefy dotkniętej klęskami żywiołowymi (np. trzęsieniem ziemi) lub kryzysami humanitarnymi w ciągu 24 godzin. W skład Zespołu Ratunkowego PCPM wchodzą sprawdzeni i doświadczeni ochotnicy: lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, ratownicy GOPR, strażacy i inni ratownicy specjalistyczni oraz wspierający ich pracownicy humanitarni PCPM (w sumie ponad 80 osób). Grupa specjalistów związanych z Zespołem Ratunkowym PCPM jest systematycznie ćwiczona i rozszerzana.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM na Facebooku