„Zaproś do stołu dziecko z Etiopii” – spot PCPM zaprasza do wsparcia uczniów ze szkoły Selam Chora

PCPM działa w Etiopii od 2012 roku. – Pod koniec ubiegłego roku nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w miejscowości Debre Berhan i postanowiliśmy skupić się na zapewnieniu dzieciom posiłków – mówi Zofia Kwolek z PCPM. Sporym wyzwaniem było zamknięcie szkół z powodu koronawirusa, w czasie lockdownu docierały do nas wieści o pogarszającej się sytuacji na miejscu. Zamknięcie kraju, plaga szarańczy, pogarszająca się sytuacja ekonomiczna zepchnęła jeszcze większą liczbę rodzin na skraj ubóstwa. Na szczęście nie zawiedli Darczyńcy i wraz z otwarciem szkół w październiku tego roku zaczęła działać wybudowana dzięki wsparciu Polaków kuchnia i szkolna stołówka.

W naszych rękach jest teraz zapewnienie dzieciom codziennych posiłków. Dlatego przed Świętami, kiedy wielu i wiele z nas myśli o pomocy potrzebujących proponujemy prosty i bardzo konkretny gest – wirtualne zaproszenie do stołu dziecka z Etiopii. Akcję można wesprzeć na pcpm.org.pl/innawigilia

Wpłać darowiznę
Wybierz wpłatę regularną lub jednorazową poniżej

Etiopia - dwa tygodnie bez głodu

Etiopia - miesiąc bez głodu

Etiopia - dwa miesiące bez głodu

Twoje dane:
* Pole wymagane

Etiopia - wspieram regularnie

Etiopia - wspieram regularnie

Etiopia - wspieram regularnie

Twoje dane:
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)

Dziękujemy Kolejom Mazowieckim za wsparcie akcji i emisję spotu w pociągach KM.