PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

„Zaproś do stołu dziecko z Etiopii” – spot PCPM zaprasza do wsparcia uczniów ze szkoły Selam Chora

Tegoroczna Wigilia będzie inna. Spędzimy ją pewnie w mniejszym niż zazwyczaj gronie. Być może z częścią bliskich nam osób nie zobaczymy się osobiście, a tylko wirtualnie. Puste miejsce przy świątecznym stole będzie miało wyjątkowe znaczenie. Fundacja PCPM proponuję, żeby znalazło się przy nim symboliczne miejsce dla potrzebującego dziecka. I zachęca wszystkich Polaków do zaproszenia „do stołu” ucznia lub uczennicy ze szkoły Selam Chora w Etiopii.

 

PCPM działa w Etiopii od 2012 roku. – Pod koniec ubiegłego roku nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w miejscowości Debre Berhan i postanowiliśmy skupić się na zapewnieniu dzieciom posiłków – mówi Zofia Kwolek z PCPM. Sporym wyzwaniem było zamknięcie szkół z powodu koronawirusa, w czasie lockdownu docierały do nas wieści o pogarszającej się sytuacji na miejscu. Zamknięcie kraju, plaga szarańczy, pogarszająca się sytuacja ekonomiczna zepchnęła jeszcze większą liczbę rodzin na skraj ubóstwa. Na szczęście nie zawiedli Darczyńcy i wraz z otwarciem szkół w październiku tego roku zaczęła działać wybudowana dzięki wsparciu Polaków kuchnia i szkolna stołówka.

W naszych rękach jest teraz zapewnienie dzieciom codziennych posiłków. Dlatego przed Świętami, kiedy wielu i wiele z nas myśli o pomocy potrzebujących proponujemy prosty i bardzo konkretny gest – wirtualne zaproszenie do stołu dziecka z Etiopii. Akcję można wesprzeć na pcpm.org.pl/innawigilia

Chcę pomagać

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)

Dziękujemy Kolejom Mazowieckim za wsparcie akcji i emisję spotu w pociągach KM.