PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Apel Zespołu Ratunkowego PCPM

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Zespół Ratunkowy PCPM apelują o wsparcie, które umożliwi lekarzom i ratownikom medycznym szybki wyjazd do strefy dotkniętej klęskami żywiołowymi (np. trzęsieniem ziemi) lub kryzysami humanitarnymi, a także pomoc medyczną najbardziej potrzebującym w różnych zakątkach świata.

 

W skład Zespołu Ratunkowego PCPM wchodzą sprawdzeni i doświadczeni ochotnicy-wolontariusze: lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, ratownicy GOPR, strażacy i inni ratownicy specjalistyczni oraz wspierający ich pracownicy humanitarni PCPM. Grupa specjalistów związanych z Zespołem Ratunkowym PCPM jest systematycznie ćwiczona i rozszerzana. Prowadzone kilka razy w roku szkolenia przygotowują ratowników do działania w grupie oraz specyfiki akcji międzynarodowych. Medycy nie otrzymują za swoją pracę żadnego wynagrodzenia.

Wspieraj działania PCPM!

.00 PLN

Ratownicy oraz lekarze Zespołu Ratunkowego PCPM do tej pory nieśli pomoc ofiarom największej od stu lat na tym terenie powodzi w Bośni (2014), poszkodowanym na kijowskim Majdanie (2014), ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu (2015), uchodźcom syryjskim w Libanie (2015 – 2017), poszkodowanym podczas kryzysu uchodźczego w Iraku (2016), ofiarom powodzi i lawin błotnych w Peru (2017) oraz w szpitalu nieopodal jednego z największych na świecie obozów dla uchodźców w Ugandzie (20-17-2018).

To wszystko dzięki Państwa darowiznom. Aby Zespół mógł dalej realizować akcje ratunkowe i nieść pomoc medyczną tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna, potrzebne są środki.

Dziękujemy!

Zespół Ratunkowy PCPM (Polish Emergency Team PCPM) powstał w styczniu 2014. Jest pierwszą w Polsce ochotniczą grupą szybkiego reagowania w sytuacji wystąpienia klęsk żywiołowych oraz kryzysów humanitarnych poza granicami RP. Obecnie Zespół jest w trakcie rejestracji w WHO według standardu Foreign Medical Team, Level -1. Grupa nieustannie szkoli się i rozbudowuje, nabywając nowe zdolności umożliwiające jej działania ratunkowe w każdej sytuacji.

Więcej u Zespole Ratunkowym PCPM dowiesz się TUTAJ.