Apel Zespołu Ratunkowego PCPM

Apel Zespołu Ratunkowego PCPM

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Zespół Ratunkowy PCPM apelują o wsparcie, które umożliwi lekarzom i ratownikom medycznym szybki wyjazd do strefy dotkniętej klęskami żywiołowymi (np. trzęsieniem ziemi) lub kryzysami humanitarnymi, a także pomoc medyczną najbardziej potrzebującym w różnych zakątkach świata.

W skład Zespołu Ratunkowego PCPM wchodzą sprawdzeni i doświadczeni ochotnicy-wolontariusze: lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, ratownicy GOPR, strażacy i inni ratownicy specjalistyczni oraz wspierający ich pracownicy humanitarni PCPM. Grupa specjalistów związanych z Zespołem Ratunkowym PCPM jest systematycznie ćwiczona i rozszerzana. Prowadzone kilka razy w roku szkolenia przygotowują ratowników do działania w grupie oraz specyfiki akcji międzynarodowych. Medycy nie otrzymują za swoją pracę żadnego wynagrodzenia.

darowizna PCPM

darowizna PCPM

darowizna PCPM

Twoje dane:
Proszę wprowadzić imię
Proszę wprowadzić nazwisko
Proszę wprowadzić email
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

Ratownicy oraz lekarze Zespołu Ratunkowego PCPM do tej pory nieśli pomoc ofiarom największej od stu lat na tym terenie powodzi w Bośni (2014), poszkodowanym na kijowskim Majdanie (2014), ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu (2015), uchodźcom syryjskim w Libanie (2015 – 2017), poszkodowanym podczas kryzysu uchodźczego w Iraku (2016), ofiarom powodzi i lawin błotnych w Peru (2017) oraz w szpitalu nieopodal jednego z największych na świecie obozów dla uchodźców w Ugandzie (20-17-2018).

To wszystko dzięki Państwa darowiznom. Aby Zespół mógł dalej realizować akcje ratunkowe i nieść pomoc medyczną tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna, potrzebne są środki.

Dziękujemy!

Zespół Ratunkowy PCPM (Polish Emergency Team PCPM) powstał w styczniu 2014. Jest pierwszą w Polsce ochotniczą grupą szybkiego reagowania w sytuacji wystąpienia klęsk żywiołowych oraz kryzysów humanitarnych poza granicami RP. Obecnie Zespół jest w trakcie rejestracji w WHO według standardu Foreign Medical Team, Level -1. Grupa nieustannie szkoli się i rozbudowuje, nabywając nowe zdolności umożliwiające jej działania ratunkowe w każdej sytuacji.

Więcej u Zespole Ratunkowym PCPM dowiesz się TUTAJ.