Blisko dwa miesiące walki z pandemią w Libanie. Ratownicy PCPM wracają do pracy w Polsce

Ratownicy Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM wylecieli do Libanu w związku ze zwiększającą się liczbą potwierdzonych przypadków COVID-19 w tym kraju, bezpośrednio związaną z dramatycznym wybuchem w Bejrucie. Dziś w państwie wielkości polskiego województwa liczba dziennych zakażeń przekracza 1000.

O tym, jak ratownicy PCPM wspierali Bejrut po wybuchu więcej przeczytasz tutaj.

Polscy ratownicy pracowali w różnych częściach Libanu: w szpitalach w Bejrucie, szpitalu w Trypolisie i Halbie. Sytuację szpitali Bejrutu i Trypolisu pogorszył fakt, że w wyniku dramatycznego wybuchu z 4 sierpnia trzy szpitale przestały funkcjonować a pacjenci z tych szpitali musieli zostać przeniesieni do innych jednostek i placówek w rejonie. To automatycznie uszczupliło zasoby, jeśli chodzi o wolne łóżka, szczególnie o łóżka na intensywnej terapii.  Ale również spowodowało to na to nagły przyrost potwierdzonych przypadków osób chorych na COVID-19.

-To właśnie dzięki procedurom, wytycznym i szkoleniom jesteśmy w stanie usystematyzować i poprawić pracę tutejszego personelu. Realna zmiana i jej długofalowy efekt poprawi komfort pacjenta oraz pracowników – tłumaczyła podczas pracy w Libanie Aleksandra Sadkowska z Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM.

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

Twoje dane:
* Pole wymagane

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM na Facebooku 

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego na Twitterze