PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Dostarczyliśmy żywność do Sudanu Południowego!

Po tysiącach przejechanych kilometrów specjalistyczna żywność dotarła do Centrum Dożywiania, które jako PCPM wspieramy w Sudanie Południowym. To okazja, żeby podziękować Wam najmocniej za okazane serce i wsparcie. Dzięki Wam mali pacjenci mają szansę na wyjście ze stanu skrajnego niedożywienia. Pracujemy dalej na pcpm.org.pl/sudan, by pomóc tym maluchom, które wciąż czekają na pomoc.

 

PCPM przekazała żywność do Centrum Dożywiania w Sudanie Południowym prosto z Kenii. Wszystko po to, żeby ograniczyć koszty transportu, wspomóc lokalną gospodarkę a środki przeznaczyć na to co najważniejsze – czyli żywność. Transport lądowy z Kenii, organizowany przez PCPM, jest 18-krotnie tańszy niż wysyłanie specjalistycznej żywności drogą lotniczą z Europy.  – Od lat wysyłamy regularnie transporty z pomocą wyłącznie dzięki wpłatom prywatnych osób – wyjaśnia dr Wojciech Wilk, prezes Fundacji PCPM.  – To jest niesamowite, że udaje nam się zmobilizować i pokazać, że Polacy potrafią pomagać, okazywać solidarność z osobami, cierpiącymi głód tysiące kilometrów od naszych domów – podsumowuje dr Wilk.

Dziękujemy za to wsparcie!

Udało nam się zgromadzić środki na wysyłkę pierwszego transportu, ale tej pomocy w Sudanie potrzeba znacznie więcej – tłumaczy Zofia Kwolek, dyrektorka fundraisingu w Fundacji PCPM. – Zależy nam na tym, by stale pomagać w Sudanie Południowym, a jest to możliwe tylko dzięki regularnym wpłatom na konto fundacji lub przez stronę pcpm.org.pl/sudan – dodaje. Bardzo ważne jest to, że wiemy dokładnie gdzie trafia przekazywana przez polskich darczyńców pomoc – podkreśla Zofia Kwolek. Placówka w Gordhim, gdzie leczy się dzieci ze stanu skrajnego niedożywienia, znana i wspierana jest przez Fundację PCPM od kilku lat. Dokładnie monitorujemy i sprawdzamy jej działalność – dodaje.

Wybierz kwotę:

40 porcji żywności terapeutycznej

80 porcji żywności terapeutycznej

120 porcji żywności terapeutycznej

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

 

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)