Fundacja PCPM i T-Mobile kontynuują współpracę

Po roku udanej współpracy T-Mobile kontynuuje partnerstwo z Medycznym Zespołem Ratunkowym PCPM.

T-Mobile zwraca uwagę, że żyjemy w czasach, w których codziennie jesteśmy świadkami ważnych i często dramatycznych wydarzeń. Chociaż przez ostatni rok całą uwagę skupiała pandemia to świat nie zatrzymał się w miejscu. Postępujące zmiany klimatu i katastrofy naturalne, które się z nimi wiążą paraliżują życie ludzi w różnych zakątkach świata. Powodzie, trzęsienia ziemi czy pożary stają się codziennością także dla wielu krajów w Europie. Dlatego tak ważne jest to, żeby mieć wokół siebie odważnych ludzi, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu realnie ratują świat – wskazuje T-Mobile.

Takimi osobami są członkowie Medycznego Zespołu Ratunkowego Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. To jedyna w Polsce i jedna z niewielu w Europie medyczna grupa szybkiego reagowania, zdolna do niemal natychmiastowego wyjazdu do strefy dotkniętej klęskami żywiołowymi (np. trzęsieniem ziemi, powodzią czy huraganem) lub kryzysami humanitarnymi (takimi jak te na granicy syryjsko-libańskiej czy w ubogich krajach Afryki). Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM jest całkowicie samowystarczalny i gotowy do działań, nawet w regionach kompletnie zniszczonych. Jednak ostatnie kilkadziesiąt miesięcy to ciągła gotowość i wyzwania, które przed polskimi lekarzami, ratownikami, pielęgniarkami czy specjalistami innych zawodów medycznych postawiła pandemia.

Wsparcie T-Mobile to dla nas większe możliwości utrzymania pełnej gotowości do wyjazdów ratunkowych w razie kryzysu humanitarnego czy katastrofy naturalnej. Właśnie do takich działań stworzyłem pierwszy polski (i jak na razie jedyny) Medyczny Zespół Ratunkowy, który pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia zdolny jest do niemal natychmiastowej pomocy – zapewnia dr Wojciech Wilk, prezes Fundacji PCPM i szef Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM. – Dzięki współpracom z naszymi Partnerami, wśród których jest T-Mobile, możemy w ciągu 24 godzin przygotować się do wyjazdu ratunkowego z całym szpitalem polowym, a w 48 godzin być na miejscu katastrofy, w każdym miejscu na świecie – zapewnia Prezes PCPM. – Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM tworzy w tej chwili ponad setka wyśmienitych specjalistów i oddanych swojej pracy medyków. To są ludzie, którzy zajmują się profesjonalnie ratowaniem zdrowia i życia. Także dzięki takim Partnerom jak T-Mobile możemy się nadal rozrastać i rozwijać – podsumowuje dr Wojciech Wilk.

 Bycie w ciągłej gotowości to olbrzymie zobowiązanie, zarówno finansowe jak i psychiczne. Obserwując pracę członków Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM jesteśmy przekonani, że to co robią jest niezwykle ważne, dla nas wszystkich. W T-Mobile wierzymy w długoletnią przyjaźń, dlatego przed nami kolejny rok wspólnych działań z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Chcemy wspierać działania Zespołu medyków, tak aby zawsze mogli być gotowi do niesienia pomocy na całym świecie. Ich poświęcenie budzi nasz ogromny szacunek i uważamy współpracę z nimi za prawdziwy zaszczyt – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes T-Mobile Polska.

Współpraca T-Mobile i Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM jest wielowymiarowa. Operator, oprócz wsparcia finansowego, zapewnia organizacji pomoc w komunikacji i dotarciu do jak najszerszej liczby odbiorców, organizując wspólnie akcje edukacyjne i społeczne m.in. zajęcia z pierwszej pomocy dla pracowników firmy.

Szczegółowe informacje o tym, jak wspomóc Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM znajdują się na stronie: pcpm.org.pl/ratownicy .