Fundacja PCPM zabezpieczyła obozowiska przed zalaniem

  • Dzięki pracy Fundacji PCPM pierwszy raz od lat obozowiska w Sammaqiye nie zostały zalane a ich mieszkańcy mogli bezpiecznie przetrwać w trudne warunki pogodowe
  • Zespół dotarł do 78 obozowisk na pograniczu syryjsko-libańskim
  • Bieżące działania dla uchodźców w Libanie można wspierać na pcpm.org.pl/liban

Czyszczenie, przebudowa i pogłębianie kanałów, wykopywanie nowych, montaż rur odprowadzających wodę i studzienek, które mogą ją gromadzić. To konkretne prace terenowe, które wykonywał zespół Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej , by zapewnić mieszkańcom obozowisk lepsze warunki życia. Cały proces przygotowania – od analizy potrzeb po organizację przetargu – rozpoczął się już latem. Wszystko po to, by zdążyć z pomocą na czas – przed ulewną, a w niektórych regionach kraju śnieżną, zimą. Zrealizowane prace  zabezpieczą mieszkańców obozowisk także przed kolejnymi sezonami zimowymi.

– W zimie obozowiska leżące na równinach i w pobliżu rzek są bardzo często zalewane, co prowadzi do podtopień namiotów i konieczności ewakuacji ich mieszkańców – tłumaczy Maciej Grześkowiak z libańskiej misji PCPM. – Poprzez usprawnienie funkcjonowania sieci kanałów jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko takich sytuacji. Wiadomość, że udało się zapobiec podtopieniom obozowisk w kilku wioskach, nie tylko w Sammaqiye, to dla nas dobra i ważna informacja zwrotna, potwierdzenie, że takie działania warto kontynuować – podsumowuje.

Tak wyglądały wnętrza namiotów w poprzednich latach:

Oprócz przebudowy kanałów utwardzone zostały także drogi wewnętrzne w obozowiskach a także drogi dojazdowe, dzięki którym do rodzin uchodźczych dociera transport z żywnością i dojeżdża mobilna klinika. 

Projekt infrastrukturalny został zrealizowany przez Fundację PCPM dzięki finansowaniu z Libańskiego Funduszu Humanitarnego (Lebanon Humanitarian Fund).

Wpłać darowiznę
Wybierz wpłatę regularną lub jednorazową poniżej

np. dwa tygodnie czynszu

np. miesiąc czynszu

np. dwa miesiące czynszu

Twoje dane:
* Pole wymagane

Liban - wspieram regularnie

Liban - wspieram regularnie

Liban - wspieram regularnie

Twoje dane:
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.