Jak otrzymać wsparcie dla uchodźców z Ukrainy w Polsce
Regularne zapomogi, zatrudnienie osób z Ukrainy w Polsce a także wsparcie dla samorządów. To główne filary pomocy uchodźcom z Ukrainy jakie realizuje Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej w naszym kraju. Poniżej znajduję się zbiór porad i odnośników dla osób z Ukrainy, które chcą uzyskać wsparcie w Polsce przez Fundacje PCPM. Zobacz jak otrzymać wsparcie dla uchodźców z Ukrainy w Polsce?
Program zapomóg dla osób niepełnosprawnych oraz starszych
Aktualizacja dot. programu zapomóg finansowych dla osób starszych i niepełnosprawnych z dn. 9 czerwca 2022.
Nasz projekt zapomóg finansowych dla osób starszych oraz niepełnosprawnych cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki współpracy z partnerskimi samorządami, udało nam się już do niego włączyć ponad 1500 osób. Otrzymujemy także bardzo dużo bezpośrednich wiadomości oraz telefonów od osób zainteresowanych z prośbami o włączenie do programu. Niestety, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie zapytania. Wkrótce na tej stronie udostępnimy informacje o możliwościach rejestracji do programu.
Osoby zainteresowane prosimy o śledzenie również naszego profilu na Facebooku, gdzie także poinformujemy o sposobach rejestracji. ZOBACZ WIĘCEJ.
Na tę chwilę nie jest możliwa rejestracja telefoniczna, e-mailowa czy bezpośrednia w biurze Fundacji PCPM.
Zatrudnienie interwencyjne obywateli Ukrainy w Polsce
Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) obecnie prowadzi program zatrudnienia interwencyjnego uchodźców z Ukrainy (Cash for Work). Pracę w polskich szkołach znaleźć mogą ukraińscy pedagodzy oraz osoby wspomagające tłumaczenia z języka ukraińskiego i rosyjskiego. ZOBACZ WIĘCEJ.
Program wsparcia samorządów
W ramach wsparcia obywateli Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce po 24 lutego 2022 roku, Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej realizuje szereg programów pomocowych. Wśród nich są takie, które dają także namacalne korzyści tym samorządom, które decydują się na zatrudnianie uchodźców. Oto szczegóły tych programów. ZOBACZ WIĘCEJ.
Wsparcie dla matek z dziećmi
W śródmieściu Warszawy przy ulicy Królewskiej we współpracy z mBankiem od ponad miesiąca Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) prowadzi Centrum Edukacyjno-Kreatywne dla dzieci z Ukrainy i ich mam. Codziennie korzysta z niego kilkadziesiąt dzieciaków-uchodźców, a tylko w kwietniu z CEK PCPM skorzystało ponad 620 dzieci! ZOBACZ WIĘCEJ.
Centrum tranzytowe dla uchodźców
Tranzytowe centrum pomocy dla uchodźców z Ukrainy przy Dworcu Wschodnim w Warszawie działa całą dobę przez siedem dni w tygodniu. W ośrodku prowadzonym przez fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) ukraińscy uchodźcy mogą odpocząć, dostać ciepły posiłek, kartę SIM, bilety kolejowe i lotnicze, a nawet znaleźć mieszkanie. Centrum jest zarządzane przez PCPM we współpracy z Norweską Radą ds. Uchodźców (Norwegian Refugee Council – NRC) i m. st. Warszawa. ZOBACZ WIĘCEJ.