PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Jest więcej dzieci w etiopskiej szkole Salem Chora. Drożeje jedzenie

Obecnie w szkole Salem Chora w etiopskim Debre Byrhan jest 82 dzieci. To więcej niż rok temu. Nowi uczniowie przybyli z terenów ogarniętych konfliktem wewnętrznym. Fundacja PCPM prowadzi w szkole stołówkę. Szkoła Selam Chora w Etiopii może serwować posiłki dzieciom dzięki Wam!

 

Szkoła ma plany na stworzenie biblioteki, ale i ogrodu warzywnego, by mogła być choć do pewnego stopnia samowystarczalna. W Selam Chora wzrosła nie tylko liczba uczniów, ale i koszty posiłków dla nich przygotowywanych.

Fundacja PCPM działa w Etiopii od 2012 roku. W Debre Berhan współpracujemy od grudnia 2019 roku. Dzięki zbiórce udało nam się wybudować kuchnię i stołówkę a także zatroszczyć się o regularne dostarczane obiadów. By program trwał, potrzebujemy Waszego udziału.

Większość uczniów Selam Chora swój jedyny posiłek otrzymuje właśnie w szkole. W domu jedzenia brakuje. Etiopskie rodziny  z dostępem do żywności trudności miały jeszcze przed pandemią i wojną domową w tym kraju.

Konkretna pomoc jest możliwa na pcpm.org.pl/etiopia

Możecie także przekazać PCPM 1% podatku: 0000259298

Wybierz kwotę:

Etiopia - dwa tygodnie wsparcia dla rodziny

Etiopia - miesiąc wsparcia dla rodziny

Etiopia - dwa miesiące wsparcia dla rodziny

Twoje dane:

Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

*zgoda wymagana

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)