Kadra profesjonalistów rośnie w Kenii! Szkoli PCPM

Od końca września 2020 trwają zaawansowane szkolenia online dla 74 strażaków i strażaczek z całej Kenii. Współpracują z nami renomowana instytucja edukacyjna w Kenii – Kenya Technical Trainers College oraz CFOA (Chief Fire Officers Association in Kenya).
Wspieramy straż pożarną w Kenii od 2014 roku poprzez szkolenia linowe, wodne, wykształcanie szkoleniowej kadry, sfinansowane przez nas i dzięki wsparciu Polskiej pomocy- centrum szkoleniowe, dzięki któremu na rynek pracy trafią kolejne pokolenia gotowych do służby publicznej Kenijczyków i Kenijek. Wszystko po to, by jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo, o zdrowie i życie mieszkańców kraju, który w tym roku zmagał się z kryzysem powodziowym, plagą szarańczy i zmaga się niezmiennie – z pandemią. 
Zapewniamy nie tylko profesjonalne szkolenia, ale i rzeczowe wsparcie.  Do Kenii z dostarczyliśmy już zestawy do ratownictwa linowego i medycznego. Część sprzętu zostanie rozdana jednostkom straży pożarnej, część zaś posłuży jako sprzęt szkoleniowy w Centrum Szkoleń Strażackich i Ratunkowych w Kiambu, gdzie dzięki środkom z Polskiej pomocy trenują teraz przyszłe pokolenia kenijskich strażaków i strażaczek.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)