PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Przeszkoliliśmy połowę wszystkich kenijskich strażaków. Podczas pandemii uczymy on-line

Realizujemy największy projekt polskiej pomocy rozwojowej w Afryce: przeszkoliliśmy połowę strażaków pracujących we wszystkich hrabstwach Kenii. Profesjonalizacja kenijskiej straży, przed którą w związku ze zmianami klimatycznymi, staje coraz więcej wyzwań, trwa. W dobie pandemii robimy wszystko, by kursy zaplanowane na 2020 rok mogły się odbyć. Pomoże w tym zarówno nawiązana współpraca z Kenya Technical Trainers College jak i wyszkoleni miejscowi strażacy - instruktorzy, których kwalifikacje są efektem kilku lat szkoleń realizowanych przez PCPM i finansowanych z Polskiej pomocy.

 

  • Z powodu zmian klimatycznych Kenia doświadcza niespotykanych wcześniej na masową skalę zjawisk, takich jak powodzie
  • Wykwalifikowane służby to podstawa, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo, zwłaszcza w czasie pandemii
  • PCPM realizuje największy projekt polskiej pomocy rozwojowej w Afryce: od 2014 roku przeszkoliliśmy 50 % kenijskich strażaków, dziś kontynuujemy szkolenia online

Prezentacje, filmy instruktażowe, wsparcie merytoryczne. Wszystko to, uzupełnione poprzez praktyczne szkolenie na miejscu, pozwoli kilkudziesięciu strażakom na nabycie kwalifikacji zawodowych a kolejnym stu pięćdziesięciu na poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa wysokościowego. Szkolenia obejmą przedstawicieli wszystkich hrabstw, więc wiedza trafi w każdy zakątek tego państwa.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)