Ludzie kultury łączą siły, by wspierać działania PCPM na rzecz Ukrainy

„Zawsze po stronie elementarnych wartości” tak pisali na swoich profilach liczni muzycy, którzy wsparli akcję „Artyści dla Ukrainy”. Nie skończyło się na słowach: Dawid Podsiadło, Sokół, Young Leosia, Taco Hemingway, Bedoes oraz dziesiątki innych artystów i artystek przekazało środki na zbiórkę. Zebrali i przesłali 935 671 zł Fundacji PCPM zachęcając jednocześnie swoich fanów do wspierania naszych działań.  

Po raz kolejny działania Fundacji PCPM wsparła Galeria Sztuki Katarzyna Napiórkowskiej. Tym razem na pomoc medyczną dla ofiar wojny ze sprzedaży dzieł sztuki trafiło ponad 40 000 zł. 

Wydawnictwo Literackie zorganizowało Wielką Licytację na rzecz Ukrainy, a na aukcje przekazało wyjątkowe przedmioty: notes noblowski od Olgi Tokarczuk czy notatki Szczepana Twardocha do sztuki „Byk”.  Wynik tej mobilizacji to ponad 70 ooo zł!

,,Nie wiesz co robić? Rób dobro” pod takim hasłem odbył się koncert na rzecz Ukrainy w klubie Niebo. Wystąpili m.in. Julia Marcell, Julia Wieniawa, Król, Margaret, Rosalie i wielu innych. Cały dochód z biletów został przeznaczony na nasze działania dla Ukrainy. 

„Wspierajmy Ukrainę na koncertach” to nasza wspólna i długofalowa akcja ze Stowarzyszeniem Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych SOIAR. Członkowie SOIAR wspólnie odpowiadają za większość koncertów oraz festiwali odbywających się w Polsce. Te wydarzenia staną się teraz okazją do wsparcia naszej pomocy Ukrainie. Organizatorzy będą zachęcać do wspierania zbiórki poprzez skan kodu QR w trakcie wydarzeń, dodawanie cegiełek do biletów oraz do darowizny ze strony firm. Więcej na: pcpm.org.pl/koncerty

Wydawnictwo ZNAK zdecydowało się przeznaczyć dochód z książki „Dom z witrażem” Żanny Słoniowskiej, polskiej autorki ukraińskiego pochodzenia. 

Radio Eska dołączyło do aukcji Allegro i i przekazało na licytację NR1 w Gorącej Dwudziestce, Liście Hitów Radia ESKA. Dzięki tej inicjatywie na pomoc Ukrainkom i Ukraińcom trafiło ponad 10 tys. złotych.

Cały dochód z licytacji plansz stworzonych przez autorów polskiego komiksu Wilq Superbohater również został przekazany na nasze działania. Dzięki temu z miasta Sumy, położonego 30 km od granicy z Rosją, ewakuowaliśmy chorą panią Irinę. Autorom i licytującym bardzo dziękujemy.

Mimo, że od wybuchu wojny minęło już ponad dwa miesiące energia i chęć zaangażowania w działania dla Ukrainy nie maleje. Dziękujemy, że jesteście z nami.

TY TEŻ MOŻESZ WESPRZEĆ DZIAŁANIA PCPM NA RZECZ UKRAINY:

darowizna PCPM - Ukraina

darowizna PCPM - Ukraina

darowizna PCPM - Ukraina

Twoje dane:
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.