Międzynarodowy Dzień Strażaka – PCPM szkoli straż pożarną w Afryce i na Bliskim Wschodzie

Od 2014 roku PCPM szkoli straż pożarną w Kenii, gdzie prowadziliśmy największy dotąd program szkolenia strażackiego w tym kraju. Obecnie projekt jest trwa dalej i jego realizacja przewidziana jest na lata 2021 – 2023.

W poprzednich latach udało nam się zbudować tam centrum szkoleniowe, które każdego roku na rynek pracy wypuszczać będzie kolejnych, gotowych do służby Kenijczyków.

Program wsparcia i szkolenia tej kluczowej służby publicznej wspieraliśmy także w 2013 w Sudanie Południowym, najmłodszym państwie na świecie. W latach 2016 -17 szkoliliśmy i doposażaliśmy służby ratunkowe w Kenii i Etiopii.

Na Bliskim Wschodzie, PCPM od 2016 r. uczy Syryjczyków w Libanie, jak zapobiegać pożarom i jak z nimi walczyć. Prowadzone przez nas szkolenia są największym projektem zapobiegania pożarom w tym regionie. Razem z Siepomaga! wspomogliśmy odbudowę strażnicy w dzielnicy Karantina po potężnej eksplozji w porcie w Bejrucie z 4 sierpnia 2020 r.

Wszystkim strażakom i pracownikom straży pożarnej serdecznie składamy najlepsze życzenia w Międzynarodowym Dniu Strażaka!

Zespół PCPM