Nieczynne szpitale, rosnąca liczba zakażeń. Ratownicy PCPM z miesięczną misją w Libanie

-Zostaliśmy wezwani przez Światową Organizację Zdrowia jako jeden z ośmiu zespołów medycznych, które w dość krótkim czasie po wybuchu znalazły się na miejscu – mówi Michał Madeyski, koordynator Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM.

O tym, jak ratownicy PCPM wspierali Bejrut po wybuchu więcej przeczytasz tutaj.

Ratownicy Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM wylecieli do Libanu w związku ze zwiększającą się liczbą potwierdzonych przypadków COVID-19 w tym kraju, bezpośrednio związaną z wydarzeniem sprzed dwóch tygodni, czyli wybuchem w Bejrucie. Przez miesiąc będą pracować w różnych częściach kraju: w szpitalach w Bejrucie, szpitalu w Trypolisie i Halbie. Sytuacja placówek medycznych w rejonie Bejrutu i Trypolisu jest szczególnie trudna przez wzgląd na to, że w wyniku wybuchu trzy szpitale przestały funkcjonować a w związku z tym pacjenci z tych szpitali musieli zostać przeniesieni do innych jednostek i placówek w rejonie. To automatycznie uszczupliło zasoby szpitali, jeśli chodzi o wolne łóżka, szczególnie jeśli chodzi o łóżka na intensywnej terapii.  Ale również spowodowało to nagły przyrost potwierdzonych przypadków osób chorych na COVID-19.

W 6-milionowym Libanie tylko wczoraj (21.09.2020) odnotowano ponad 600 zakażeń.

-Sytuacja robi się poważna – podsumowuje Michał Madeyski. Naszym zadaniem będzie współpraca z lekarzami w tych szpitalach w zakresie opieki nad pacjentami chorymi na COVID-19, ale też pomoc w dostosowaniu procedur związanych z zabezpieczeniem pacjentów i personelu medycznego przed rozprzestrzenianiem się wirusa w tych placówkach.

Ratownicy PCPM do tej pory wsparli już system opieki zdrowotnej we Włoszech, Kirgistanie i Tadżykistanie. Są jednym z najbardziej doświadczonych medycznych zespołów w mierzeniu się z koronawirusem. Do końca roku wezmą udział w szeregu misji, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą z państwami potrzebującymi wsparcia w walce z COVID-19.

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

Twoje dane:
* Pole wymagane

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM na Facebooku 

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego na Twitterze