PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Ojcowie na misjach PCPM

Mahmoud współpracuje z Fundacją PCPM już od 4 lat. Mieszka z rodziną na północy Libanu. Shafeeka i jego synów pracownicy Fundacji poznali w palestyńskiej wiosce Beit Douqqo, a Ahmada, 109-letniego Libańczyka, podczas podpisywania kontraktów w Bire w Libanie, gdzie PCPM prowadzi kompleksową pomoc humanitarną od 2014 roku.

 

Dzieci Mahmouda, Rajaa i Ahmad, wiedzą, że tata pomaga uciekającym przed wojną Syryjczykom. Same również angażują się w pomoc swoim sąsiadom-uchodźcom – kiedyś podarowały rodzinie syryjskiej swój telewizor. Odkładają też ubrania i zabawki dla swoich syryjskich rówieśników. Są dumne, że ich tata pomaga potrzebującym i wdzięczne, że zapewnia im bezpieczeństwo.

Siedmioosobowej rodzinie Shafeeka eksperci PCPM pomogli zainstalować uprawy zbiornikowe w przydomowym ogródku. W Palestynie ciężko jest zdobyć wodę – trzeba za nią dużo płacić i nie zawsze jest ona dostępna. Uprawy zbiornikowe pozwalają na oszczędne wykorzystanie wody i dostęp do świeżych warzyw. Rodzina Shafeeka cieszy się, że może codziennie jeść zdrowe pomidory, cebulę, groszek i zioła.

Hany z kolei mieszka z tatą i trójką rodzeństwa w palestyńskim obozie dla uchodźców. Tata Hanego jest superbohaterem. Robi wszystko, by zapewnić rodzinie jak najlepsze życie. Opiekuję się też chorą matką. Hany jest jednym z podopiecznym ośrodka dla osób z niepełnosprawnościami, którym PCPM pomaga zebrać środki na terapię i dojazdy na zajęcia. Jest bardzo dobrze wychowany. Uwielbia wyplatać dywany.

Ahmad ma 109 i jest chyba najstarszym beneficjentem jakiego spotkali pracownicy PCPM w Libanie. Ma 90-letniego syna. Razem mieszkają w jednym z górskich miasteczek północnego Libanu. Temperatura w tym regionie spada zimą poniżej zera, zdarzają się również opady śniegu, dlatego wiele rodzin potrzebuje pomocy na zakup ogrzewania i lekarstw. Ahmad jest Libańczykiem, ale z powodu trudnej sytuacji życiowej otrzymuje pomoc od PCPM na przetrwanie zimnych miesięcy zimowych. 

Oby każdy ojciec doczekał szczęśliwie Ahmadowego wieku.