Pandemia głodu w czasach koronawirusa

  • Zofia Kwolek o głodzie w Etiopii i Sudanie Południowym w dobie pandemii w audycji radia Newonce

LINK DO AUDYCJI: Pandemia głodu. Zofia Kwolek w Radio Newonce

Fragment rozmowy:

Filip Skrońc: 235 milionów ludzi na całym świecie będzie potrzebowało pomocy humanitarnej i ochrony w roku 2021. Co oznacza wzrost o 20 procent w stosunku do roku poprzedniego. To jest ogłoszenie Sekretarza Generalnego ONZ, który jednocześnie wzywa, aby świat stanął po stronie ludzi, którzy są w swojej najgorszej godzinie. Zosia, jak obserwujesz to co się dzieje na świecie i patrzysz na to jak działacie jako Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, to co myślisz o takich statystykach, które dla większości osób wydają się pustymi liczbami?

Zofia Kwolek: Tak, pojawiło się dużo dużych liczb. Trzeba pamiętać, że za każdą z tych liczb kryje się ludzka historia i często ludzka tragedia. Mam takie poczucie, że ostatni rok dał wszystkim w kość i nam tu w Polsce też. Skupiliśmy się na tym co u nas, naszych bliskich, naszej pracy, na tym jakie są obostrzenia, czy można wyjść z domu, czy można wyjechać, a troszkę zapomnieliśmy o tym co za miedzą. (…) Niestety ta pandemia i zwłaszcza jej skutki obostrzeń bardzo negatywnie wpłynęły na kraje globalnego południa. Te wszystkie prognozy są tak dramatyczne dlatego, że pandemia w połączeniu z obostrzeniami i już toczącymi się kryzysami w państwach, które już wcześniej stały na krawędzi głodu i skraju ubóstwa dała skutki bardzo negatywne.

Zbiórka dla Sudanu prowadzona jest na: pcpm.org.pl/sudan

Wpłać darowiznę
Wybierz wpłatę regularną lub jednorazową poniżej

40 porcji żywności terapeutycznej

80 porcji żywności terapeutycznej

120 porcji żywności terapeutycznej

Twoje dane:
* Pole wymagane

Sudan - wspieram regularnie

Sudan - wspieram regularnie

Sudan - wspieram regularnie

Twoje dane:
* Pole wymagane
Szczegóły dotyczące danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności. Twoje dane osobowe są bezpieczne, wykorzystujemy je tylko w celu informowania Cię o działaniach Fundacji.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)