PCPM dostarczy 500 domów do zniszczonego wojną Mosulu

W ciągu 3 miesięcy PCPM zakupi i dostarczy pięćset tymczasowych domów, które staną się schronieniem dla wracających do kraju Irakijczyków. Modułowe domy, wyprodukowane w Polsce będą umieszczane zarówno na obrzeżach miasta, ale też w bezpośrednim sąsiedztwie zniszczonych nieruchomości tak, aby ułatwić mieszkańcom rozpoczęcie trudnego i wymagającego procesu odbudowy kompletnie zniszczonego przez wojnę domową kraju.

Powierzchnia jednego domu to ponad 17,5 metrów kwadratowych. Każdy z nich zaopatrzony jest w panel solarny, lampę diodową z wyjściem USB, co pozwoli na ładowanie urządzeń elektrycznych. Żywotność takiego schronienia to 3 lata.

#Mosul w #Irak jest całkowicie zniszczony, mieszkańcy powracają do ruin. W ciągu 3 mies @FundacjaPCPM dostarczy tam PIĘĆSET domów modułowych, aby uchodźcy mogli rozpocząć odbudowę swoich domów. Część z nich trafi do chrześcijańskich rodzin w Dolinie Niniwy #PolskaPomocHumanitarna pic.twitter.com/y01s2A1aFv

— Wojtek Wilk PCPM (@WilkWojtekWAW) 29 sierpnia 2018

Do Iraku z Polski wyruszy transport tymczasowych domów. Są one składane w paczkach i gotowe do samodzielnego montażu. Każda z nich waży ponad 160 kg. Wartość takiego tymczasowego schronienia to 6100 złotych. Dystrybucję domów na miejscu wśród potrzebujących rodzin zapewni UNHCR.

Projekt realizuje Fundacja PCPM przy wsparciu finansowym przekazanym za pośrednictwem rządu RP w ramach programu Polska Pomoc.

PCPM na Instagramie: @fundacjapcpm

PCPM na Facebooku: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)