PCPM i Siepomaga dla mieszkańców Bejrutu. Wyposażyliśmy strażnicę zniszczoną w potężnym wybuchu

PCPM dzięki wsparciu Fundacji Siepomaga przekazało strażnicy w Karantinie sprzęt, który pozwoli libańskim strażakom dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Bejrutu. Sprzęt, taki jak nożyce hydrauliczne, rozpieraki wraz z agregatem koniecznym do ich działania i przewodami hydraulicznymi, został przekazany na ręce dowódcy Straży Pożarnej w Bejrucie, pułkownika Nabila Khinkarliego 18 listopada. Dowódca podziękował Polsce za wsparcie jednostki zwracając uwagę na fakt, że to początek owocnej współpracy. Po przekazaniu Przemysław Rembielak, ekspert PCPM ds. bezpieczeństwa przeciwpożarowego zademonstrował działanie sprzętu, a następnie członkowie straży w Karantinie kontynuowali ćwiczenia, aby potem skutecznie korzystać z narzędzi w akcjach ratowniczych.

Strażnica w Karantinie mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie portu, w którym nastąpiła eksplozja. Dziesięcioro członków straży zginęło w czasie akcji ratowniczej. Budynek strażnicy został poważnie uszkodzony, zniszczeniu uległa też znaczna część sprzętu. Obecnie trwa odbudowa jednostki.

Pragnę podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym mamy możliwość wspierania straży pożarnej. Współpraca ze służbami ratowniczymi to dla nas zaszczyt, gdyż to oni są na pierwszej linii reagowania w sytuacjach kryzysowych, to oni niosą pomoc wszystkim potrzebującym niezależnie od okoliczności – mówi Agnieszka Nosowska, zastępczyni szefowej misji PCPM w Libanie.
Fundacja PCPM uruchomiła zbiórkę już kilka godzin po wybuchu w bejruckim porcie. Dzięki zaangażowaniu tysięcy Polaków pomoc docierała do potrzebujących już kilkadziesiąt godzin po tragedii. I dociera nadal.
W imieniu PCPM bardzo dziękuję Fundacji Siepomaga, z którą współpracowaliśmy przy tym projekcie. Błyskawiczna reakcja Siepomaga na tragedię w Bejrucie i organizacja specjalnej zbiórki umożliwiła nam zapewnienie dodatkowej, tak bardzo potrzebnej pomocy na miejscu– podkreśla  Zofia Kwolek, Dyrektorka Fundraisingu PCPM. Działania PCPM na miejscu można nadal wesprzeć na pcpm.org.pl/bejrut lub poniżej.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)

darowizna PCPM - Liban - Bejrut

darowizna PCPM - Liban - Bejrut

darowizna PCPM - Liban - Bejrut

Twoje dane:
* Pole wymagane