PCPM patronuje konferencji medycznej Winfocus – to ponad 250 wykładowców i ponad 120 godzin prelekcji

The World Interactive Network Focused on Critical Ultrasound (WINFOCUS) to czołowy kongres, który w tym roku skupi ponad 250 wykładowców, którzy na 51 prelekcjach wygłoszą mowy i prezentacje z dziedziny medycyny. W ciągu 4 dni trwania konferencji przewidzianych jest ponad 20 tys. uczestników. 

Doroczny światowy kongres odbędzie się w pierwszym tygodniu grudnia i będzie miał unikalną formę. Prelekcję będą odbywały się w formie hybrydowej w wielu miejscach a przemowy będą prowadzone w wielu językach. Będzie miał unikalny format hybrydowego, wielomiejscowego i wielojęzycznego wydarzenia.

Część stacjonarna odbędzie się w Antalyi w Turcji. Podczas tej sesji odbędą liczne warsztaty i kursy, natomiast główna część wykładowa rozpocznie się 3 i 4 grudnia i prowadzona będzie wspólnie z 18. Tureckim kongresem medycyny ratunkowej (EACEM 2022) oraz VIII Euroazjatyckim kongresem medycyny ratunkowej.

Ponadto w tym samym czasie będzie miał miejsce kongres online, który będzie odbywał się w tym samym momencie co część stacjonarna. Składać się będzie ona z ok. 20-minutowych nagranych wcześniej prelekcji, pogrupowanych tematycznie w 2-godzinnych sesjach. Następnie każdy taki panel zakończy 20-minutowa dyskusja prowadzona na żywo. To właśnie w tej części również PCPM przedstawi własną prezentację.

3 grudnia odbędzie się czwarty główny element WINFOCUS, polegający na ciągłym prowadzeniu osobistych kursów USG (podstawowe, kardiologiczne, płucne itp.) w około 80 lokalizacjach, od Oceanii po kraje półkuli zachodniej. Nadaliśmy tym warsztatom akronim POW! – „Point-of-care One-world Workshops” – w nadziei na przywołanie ducha komiksowego superbohatera Marvela, który rozprawia się z wrogami prawdy i postępu za pomocą dobrze umieszczonego POW! Warsztaty będą połączone z Kongresem w tureckiej Antalyi. Ostatecznym celem będzie promowanie świadomości w globalnej społeczności medycznej i w całym społeczeństwie na temat PoCUS(ultrasonografia ratunkowa) i ultrasonografii oraz edukacji. 3 grudnia będzie jest obchodzony na całym świecie „Dzień świadomości PoCUS” i jako taki będzie promowany za pomocą szeroko zakrojonej kampanii medialnej.