PCPM z konkretną pomocą w Polsce

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM apeluje: Noszenie maseczek chroni Ciebie i Innych przed zakażeniem! Dobrze wiemy, że nie wszyscy jednak mają do maseczek dostęp. Dlatego organizujemy szycie i zbiórkę  dla najbardziej potrzebujących i narażonych na zakażenie.  wszystkim Informujemy i apelujemy! I zapraszamy do włączenia się w akcję: https://www.facebook.com/events/209093023870155/

Do tej pory przygotowaliśmy do przekazania już tysiąc maseczek. Do każdej dołączona jest instrukcja stosowania (zakładania, odkażania). Obok nich, infografiki o prawidłowym stosowaniu maseczek jednorazowych i wielorazowych, instrukcje mycia i dezynfekcji rąk na podstawie WHO, infografiki o zachowaniu higieny dłoni i bezpiecznym noszeniu rękawiczek. Szyją je wolontariusze i wolontariuszki Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM, zakonnice z klasztoru Klarysek przy Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach, Albertynki z Krakowa, ale i prywatne osoby, które włączyły się w akcję #NOŚMASKĘ.

PCPM w Polsce działa od początku pandemii

Ratownicy PCPM przekazali polskim szpitalom namioty medyczne, których używają podczas misji zagranicznych. Rozstawione szpitale polowe pozwalają na weryfikację pacjentów, zanim Ci trafią do szpitali czy na oddziały ratunkowe. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w placówkach, które dziś są szczególnie na to narażone. Namiot PCPM trafił do szpitala przy ul. Banacha, podobny udostępniliśmy także Warszawskiemu Szpitalowi dla Dzieci.

Szpitalowi w Łańcucie oddaliśmy z naszych zasobów potrzebne środki dezynfekcyjne. Oprócz pomocy rzeczowej, włączyliśmy się także w konkretną pomoc psychologiczną. Nasi specjaliści otworzyli swoje linie dla medyków, którzy dziś narażają swoje zdrowie i życie, by pomagać pacjentom. Ratownicy PCPM są zaangażowani w niesienie pomocy w szpitalach w całej Polsce – pracując w macierzystych ośrodkach medycznych. To za ich pośrednictwem włączamy się w pomoc i cały czas rozszerzamy ją na miarę naszych możliwości.  Komunikujemy się z naszymi odbiorcami poprzez nasze kanały społecznościowe, ale i dzięki medialnemu wsparciu – apelujemy do społeczeństwa o świadome działanie, ochronę siebie i innych, zwłaszcza tych, którzy walczą o nasze zdrowie i życie, będąc na pierwszej linii walki z koronawirusem. Informujemy, jak ważne jest pozostanie w domach – co choćby poprzez przykład własny i pracę zdalną na misjach pokazujemy. Pomagamy odpowiedzialnie .

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM na Facebooku 

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego na Twitterze

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM wspiera tych, którzy od tygodni walczą o nasze zdrowie i życie w Polsce. Dzielimy się wiedzą i sprzętem. Organizujemy pomoc dla hospicjów domowych i osób bezdomnych. Członkowie Zespołu nieśli pomoc we Włoszech, teraz są z misją WHO w Kirgistanie. Wesprzyj nasze działania wpłacając darowiznę. Dziękujemy!

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

Twoje dane:
* Pole wymagane