Piknik rodzinny na pożegnanie akcji „Lato w mieście”. Podsumowanie wakacyjnej integracji.

Rodzinny piknik w Lubinie. Dorośli oraz ich dzieci malują obrazy w plenerze.
Rodzinny piknik w Lubinie. Dorośli oraz ich dzieci malują obrazy w plenerze.

Wakacyjny czas dobiegł końca. 2 września w Lublinie dzieci, młodzież i dorośli spotkali się, by symbolicznie pożegnać lato. Piknik stanowił finał tegorocznej akcji „Lato w mieście”, której celem była integracja dzieci i młodzieży polskiej oraz ukraińskiej. 

Przez całe wakacje najmłodsi mieszkańcy Lublina mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach artystycznych i rzemieślniczych, zajęciach sportowo-rekreacyjnych, warsztatach muzycznych w plenerze, wyjściach na spektakle teatralne czy wycieczkach do parków rozrywki. W projekcie „Lato w mieście”, zrealizowanym dzięki wsparciu The Pfizer Foundation, wzięło udział ponad 1750 osób!

W programie pikniku znalazło się wiele aktywności, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Dzieci miały okazję integrować się w ciekawy i rozwijający sposób, na przykład grając w „Poszukiwanie zaginionego skarbu”, czy rozwiązując zagadki. Dla najmłodszych i ich rodziców zorganizowano warsztaty malarskie oraz możliwość tworzenia piórników, planów lekcji i zakładek makramowych do książek. 

Rodzinny piknik w Lublinie. Dzieci bawią się klockami.

W strefie animacji można było wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także spróbować strzelania z łuku, chodzenia na szczudłach czy tworzenia ze słomek konstrukcyjnych. Nie zabrakło także możliwości zmiany wizerunku na bardziej wakacyjny, dzięki dodaniu kolorowych warkoczyków, brokatowych tatuaży czy malowaniu twarzy. Na zakończenie dnia Fundacja Sztukmistrze przygotowała widowiskowy pokaz fire show, który zachwycił zarówno młodszych, jak i starszych widzów.

Cieszymy się ze współpracy z The Pfizer Foundation. Dzięki niej, w miastach takich jak Lublin, możemy wspierać zarówno obywateli Ukrainy, jak i polskie instytucje i placówki. Dzięki temu, że połączyliśmy siły powstają projekty, które integrują i dają przestrzeń do dalszej współpracy.

Zofia Kwolek
Członkini Zarządu Fundacji PCPM
Rodzinny piknik w Lublinie. Pokaz fire show - dwie kobiety z pochodniami.

Te trudne czasy, pełne poświęceń uświadamiają nam ponownie wagę ludzkiego życia. Pfizer od początku wojny wspiera działania humanitarne w Ukrainie, jak i w innych krajach. Podejmujemy codzienne wyzwania, aby ułatwić dostęp do naszych innowacyjnych i ratujących życie leków i szczepionek zarówno dla pacjentów w Ukrainie, jak i uchodźców w Polsce.

Dorota Hryniewiecka-Firlej
Poland & Baltics Country Manager w Pfizer

Dzięki wsparciu The Pfizer Foundation oraz zaangażowaniu wielu partnerów i organizacji udało się stworzyć niezapomniane wspomnienia. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i wspomogli to wspaniałe wydarzenie!

Piknik zorganizowany został przez: Fundację Działań Edukacyjnych KReAdukacja, Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie, Fundację 5 Medium, Spilno oraz Miasto Lublin.

Fundacja PCPM pomaga Ukrainie od początku wojny. Wspieramy ofiary kryzysu w Ukrainie, ale także uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy, którzy schronienie znaleźli w Polsce. Więcej o tych działaniach przeczytasz tutaj.