Pomoc rozwojowa w Gruzji [PODCAST]

  • Rozmowa z Anną Radecką o tym w jaki sposób Fundacja PCPM wdraża pomoc rozwojową w Gruzji

Z jednej z najbogatszych republik sowieckich Gruzja po rozpadzie ZSRR stała się krajem upadłym. Zmiana systemu nie dokonała się tu gładko. Do niedawna istniał tutaj stary, nieskuteczny, system zarządzania kryzysowego. Dzięki wsparciu programu Polska Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP od 2010 roku PCPM prowadzi projekty pomocowe w Gruzji. Nasze działania realizowane były w najbardziej zagrożonych i niedoinwestowanych regionach takich jak Guria i Samcche-Dżawacheti.

W audycji Fundacji PCPM przenieśliśmy się do Gruzji. Anna Radecka prosto z kraju, regularnie dotykanego przez klęski żywiołowe opowiedziała o współpracy rozwojowej, społeczeństwie i prowadzonej przez lata misji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Kontynuowanej także w czasie pandemii.

Fragment rozmowy:

-Anno, Gruzja bardzo często kojarzy nam się z pięknymi  górskimi krajobrazami i smacznym jedzeniem, ale nie zdajmy sobie sprawy z tego, że ten region potrzebuje wsparcia rozwojowego – wspomniała Aleksandra Rutkowska.

-(…) Przy takiej modernizacji i funkcjonowaniu w sposób ekonomiczny wolnorynkowy – na zasadzie ekonomii, która sama się reguluje, przeskok ze struktury państwa będącego częścią ZSRR do czasów obecnych był bardzo trudnym procesem – zwróciła uwagę Anna Radecka- szefowa misji PCPM w Gruzji.

LINK DO PODCASTU

Wybierz dogodną dla Ciebie formę pomocy: bezpieczną wpłatę online lub przekazanie darowizny na konto Fundacji. Zachęcamy także do zapisania się na newsletter PCPM.

Fundacja PCPM jest Organizacją Pożytku Publicznego – możesz przekazać nam swój 1%: 0000259298.

Dziękujemy!

1. Wpłać darowiznę online

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

Twoje dane:
* Pole wymagane

2. Wpłać darowiznę na konto

18 1140 1010 0000 5228 6800 1001

W opisie przelewu zaznacz cel wpłaty, np. „cele statutowe”.

3. Zapisz się na newsletter

Bądź z nami w kontakcie! Zapisz się na bezpłatny newsletter i otrzymuj informacje o projektach PCPM.

Twoje dane są bezpieczne, nikomu ich nie udostępniamy.