Pomóż leczyć zęby w Ekwadorze! Fundacja PCPM wspiera zbiórkę polskich lekarek

Joanna jest chirurżką, wolontariuszką, ratowniczką działającą w Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej, grupie szybkiego reagowania medycznego w przypadku katastrof naturalnych. Była w pierwszej grupie zagranicznych ratowników, którzy dotarli do Nepalu po tragicznym trzęsieniu ziemi. Urszula jest zaś dentystką z 25-letnim doświadczeniem. Lekarki zdecydowały się połączyć siły i wyjechać do Ekwadoru – z konkretną misją.

Trzy lata temu Santo Domingo zostało zniszczone w czasie wielkiego trzęsienia ziemi o sile 7,8 – epicentrum było kilkadziesiąt kilometrów od miasta. Od miesięcy w rejonie miasta oprócz mieszkańców przebywa około 5000 uchodźców z Wenezueli, mężczyzn, kobiety i dzieci, ludzi w każdym wieku. Uchodźców jest tak wielu, że miesiąc temu zamknięto granice. Mimo trudnych warunków mieszkańcy starają się przywrócić normalność: własnymi siłami odbudowują ośrodek zdrowia, ale nie mają lekarzy. Dlatego Joanna Gradek  i Urszula Włodarek pakują plecaki i ruszają na pomoc.

Marzeniem Joanny Gradek, pomysłodawczyni wyprawy, jest zapewnienie całorocznej pomocy chorym w rejonie, ale… od czegoś trzeba zacząć. Ze względu na specjalizację Urszuli, padło na zęby. Lekarki będą przez 10 dni przyjmować kilkudziesięciu pacjentów dziennie, chociaż to kropla w morzu potrzeb. Wielu mieszkańców nie jest w stanie dotrzeć do przychodni – dlatego idealnym rozwiązaniem byłby mobilny gabinet dentystyczny, którym to lekarz dotarłby do pacjentów. Jako PCPM wspieramy tę inicjatywę i apelujemy o wsparcie.

Co jest potrzebne?

–leki (w tym znieczulenie, jedna dawka to około 20zł)
–materiały medyczne (koszt jednej plomby to około 100zł)
–mobilny gabinet dentystyczny (koszt około 6-8 tysięcy zł)

To konkretne miejsce i konkretna pomoc, której możemy udzielić razem z polskimi lekarkami.

Dołącz do zbiórki na Facebooku!

darowizna PCPM - Ekwador

darowizna PCPM - Ekwador

darowizna PCPM - Ekwador

Twoje dane:
* Pole wymagane

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM na Facebooku