Tak wygląda misja COVID19 ratowników i lekarzy z Polski w Etiopii

W centrum konferencyjnym w Addis Abebie, stolicy Etiopii zorganizowano szpital dla setek osób chorych na COVID-19. Działamy w czerwonej strefie szpitala. Wspieramy leczenie i dzielimy się wiedzą wyniesioną z innych misji.

Tak wygląda tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 zorganizowany w centrum konferencyjnym w Addis Abebie. Setki łóżek szpitalnych, w tym 40 łóżek intensywnej terapii.

Na kombinezonach Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM mamy napisane imiona i funkcje także po etiopsku aby się nawzajem rozpoznać i przełamać strach pacjentów Do tego logo „Polska pomoc” I Emergency Medical Teams WHO.

Misja Medycznego Zespołu Ratunkowego w Etiopii jest finansowana przez Rząd RP

W Etiopii, codziennie notuje się od kilkuset do nawet powyżej tysiąca nowych zachorowań na COVID-19. Etiopczycy poprosili o pomoc Polski zespół medyków doświadczonych w walce z epidemią SARS-CoV-2. – Celem międzynarodowych zespołów medycznych jest odciążenie systemu zdrowia kraju dotkniętego katastrofą lub epidemią. Zabieraliśmy ze sobą ponad 500kg wyposażenia, w tym własne środki ochrony indywidualnej aby nie uszczuplać zasobów tego wyposażenia w etiopskich szpitalach – wyjaśnia dr Wojciech Wilk. Naszym celem jest nie tylko wsparcie szpitali dodatkowym personelem oraz doświadczeniem, ale także pozwolenie naszym etiopskim kolegom i koleżankom na chwilę odpoczynku, zebranie sił na kolejne miesiące walki z tą straszną pandemią – dodaje dr Wilk.

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

Twoje dane:
* Pole wymagane