To są głosy pacjentów, którzy byli pod naszą opieką w MEDEVAC HUB Jasionka

Medevac Hub Jasionka - medycy pracują
Medevac Hub Jasionka - medycy pracują

Przez MEDEVAC HUB Jasionka co tydzień przechodzą nowi pacjenci z Ukrainy. W sumie ponad 530 osób trafiło do medycznego punktu tranzytowego, którym towarzyszyło 220 osób. Dzięki skoordynowanym działaniom Fundacji PCPM oraz partnerów pacjenci ci otrzymali fachową opiekę w MEDEVAC HUB Jasionka. Jak wyglądała ich historia? Oto głosy pacjentów, którzy dziękują Fundacji PCPM za pomoc, jaką im udzielono.

Niektóre wpisy w pamiątkowej księdze gości składają się z jednego zdania, inne zawierają ich wiele, wszystkie jednak napełniają nas poczuciem zadowolenia z niesionej pomocy i wdzięcznością, że możemy zobaczyć poprawę stanu zdrowia pacjentów.

„Jesteśmy z Winnicy i Charkowa, jesteśmy wam szczerze wdzięczni za gościnność, czujność, rzetelną opiekę nad nami, pacjentami, którzy są wysyłani na leczenie za granicę, a czasowo przebywali u Was. Wszystko odbyło się profesjonalnie, nie mamy żadnych uwag! Dziękuję za wszystko! Z poważaniem, wasi Ukraińcy!”

„Jesteśmy z Żytomierza. Serdecznie dziękujemy za pomoc, za czujną postawę, za miłość i miłosierdzie wobec nas, pacjentów. Niech Bóg was chroni! Z poważaniem, Larysa i Iryna”.

Mogliśmy poczuć się jak w domu”

„Z całego serca dziękujemy, że mogliśmy tysiąc kilometrów dalej poczuć się jak w domu” napisała Tetiana Mychajliuk.

„Chciałbym podziękować personelowi MEDEVAC HUB w Polsce, który nas przyjął, opiekował się nami, okazał nam wielką troskę i uwagę. Nie umiem wskazać bezpośrednio osoby, ale jestem nieskończenie wdzięczna każdemu z Was za wsparcie. Jadę na leczenie z przekonaniem, że wszystko będzie ze mną dobrze. To wielka zasługa tego wspaniałego personelu! Wielkie dzięki i niski ukłon. Pozdrowienia z Ukrainy”, napisała kobieta z miasta Browary.

„Ukraińcy z miasta Winnicy dziękują z całego serca za troskliwą postawę, szczerość i wsparcie. Wszyscy medycy są ludźmi od Boga, którzy wspierają nas we właściwym czasie. Nie tylko wykonują swoją pracę, żyją nią i znoszą wszystkie doświadczenia z ludźmi, którzy potrzebują pomocy. Niech wasze serca nadal promieniują szczerym zrozumieniem i miłością. Życzymy bożej nieziemskiej energii, zdrowia, równowagi! Pokój Wam wszystkim! Z wdzięcznością Josiw, Pawla, Iryna. P.S. Dziękuję za szansę na nowe życie”.

„Bezgraniczna wdzięczność za wsparcie i pomoc udzieloną narodowi ukraińskiemu w potrzebie! Miasto Hadziacz, Oleksandr Sywacz”.

„Za naszą i waszą wolność”

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za przyjęcie nas do HAB-u. Dziękuję za opiekę i wsparcie Ukrainy przez Polskę. Personel jest zawsze pozytywny: służy radą i wsparciem. Spokojnego nieba nad głową”.

Medevac Hub Jasionka - ewakuacja pacjenta

„W imię Boga za naszą i waszą wolność! Jeszcze Polska nie zginęła. Chwała Ukrainie Chwała bohaterom! Z poważaniem, z miasta Odessa, Nina Majewska”.

MEDEVAC HUB Jasionka rozpoczął działanie 1 września 2022 z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia Ukrainy i przy zaangażowaniu polskiego Ministerstwa Zdrowia. Centrum prowadzone i zarządzane jest przez Fundację PCPM i działający przy niej Medyczny Zespół Ratunkowy, pierwszą i jak dotąd jedyną taką grupę w Polsce certyfikowaną przez WHO. Zespół został utworzony, by nieść pomoc i ratować ludzi w sytuacji kryzysów humanitarnych i klęsk żywiołowych.

Hub medyczny w Jasionce koło Rzeszowa finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności i wspierany przez IOM, Światową Organizację Zdrowia i województwo podkarpackie. Zapewnia bezpieczną przestrzeń dla pacjentów przybywających z Ukrainy przed odlotem na leczenie do szpitala w innym kraju europejskim i stanowi część szerszego programu ewakuacji medycznej dla pacjentów z Ukrainy uruchomionego przez Unię Europejską.