Twoja urodzinowa zbiórka na Facebooku – dobry sposób na pomaganie

Zbliżają się twoje urodziny? Załóż urodzinową zbiórkę na rzecz Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Świętuj i pomagaj z nami!

Jeżeli jesteś użytkownikiem Facebooka możesz łatwo zorganizować zbiórkę na rzecz wybranej organizacji non-profit, w tym Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Jest to prosty, szybki i skuteczny sposób na wsparcie wybranej działalności charytatywnej. Wystarczy kilka kliknięć, aby założyć zbiórkę i pomagać innym! Dzięki tak uzyskanym środkom Fundacja PCPM może nieść pomoc humanitarną tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Jak to działa? To niezwykle proste!

  1. Kliknij w ten link lub z lewej strony menu na karcie głównej wybierz Zbiórki pieniędzy,
  2. Kliknij Wybierz organizację non profit,
  3. Wpisz w okno wyszukiwania Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM),
  4. Uzupełnij informacje po lewej stronie i kliknij Utwórz.

Gotowe! Teraz Twoi znajomi otrzymają informacje o utworzonej przez Ciebie zbiórce i razem możecie świętować pomagając. Facebook nie pobiera żadnych opłat związanych z obsługą zbiórki – całość zebranej sumy trafia do wybranej przez Ciebie organizacji non-profit.

Do Twoich urodzin jeszcze daleko? Nie czekaj z pomaganiem!

Urodziny są doskonałym momentem aby zorganizować zbiórkę na Facebooku, ale możesz ją utworzyć w dowolnej chwili, świętując inne wyjątkowe wydarzenia, jak np.  20 czerwca, czyli Światowy Dzień Uchodźcy.

W tym dniu skupiamy uwagę na ponad 100 milionach uchodźców, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojego kraju z powodu prześladowań, konfliktów zbrojnych oraz łamania praw człowieka. Fundacja PCPM pomaga uchodźcom z Syrii, Ukrainy, Afganistanu oraz Sudanu Południowego. Mieszkańcy z tych krajów stanowią ponad 50% wszystkich uchodźców na świecie.

10 lat po wybuchu wojny domowej w Syrii co szósta osoba spotkana na libańskiej ulicy to uchodźca z tego kraju. To właśnie tam Fundacja PCPM organizuje działania pomocowe – szkolenia pracownicze, budowanie infrastruktury, zapewnianie mieszkań. Jedną z osób korzystających ze wsparcia jest Michelle. Razem ze swoją czteroosobową rodziną mieszka w opłaconym lokalu zastępczym. Pomaga to jej uporać się kryzysem i trudną sytuacją życiową.


Fundacja PCPM dostarcza pomoc humanitarną do Sudanu, gdzie głodem zagrożonych jest prawie 7 mln ludzi. Jest to jeden z wielu czynników w tym państwie, który zmusza do migracji. Dlatego pomagamy właśnie tam. W zeszłym roku, dzięki wpłatom na pcpm.org.pl/sudan, udało się zakupić prawie 40 tysięcy saszetek z pastą terapeutyczną, potrzebną do ratowania życia nawet 1500 dzieci, takich jak Awang czy Mary. Zakup ten możliwy był dzięki środkom przekazanym przez darczyńców.

Fundacja PCPM prowadzi Centrum Edukacji dla ukraińskich dzieci, gdzie mogą kontynuować naukę stacjonarnie wśród swoich rówieśników i otrzymać niezbędne wsparcie. W tym projekcie zatrudnienie otrzymują również uchodźcy z Ukrainy, jako nauczyciele i nauczycielki dzieci kształcących się w Centrum Edukacji w Warszawie. Dzięki temu Olga może kontynuować pracę zawodową i zapewnić sobie oraz swojej rodzinie środki do utrzymania, zapłacić za mieszkanie, jedzenie i inne podstawowe potrzeby.

Fundacja PCPM wspiera uchodźców i uchodźczynie z Afganistanu w zdobywaniu zatrudnienia na polskim rynku pracy. Organizujemy kursy języka polskiego oraz kursy zawodowe takie jak kurs kosmetyczny, prawa jazdy czy gastronomiczno-hotelarski. Dla Khalidy zdobycie nowych kwalifikacji jest szansą na rozpoczęcie legalnej pracy w Polsce i ważnym krokiem w procesie integracji w nowym kraju.

Działania Fundacji PCPM są możliwe dzięki Waszej pomocy – zakładając zbiórkę możesz wesprzeć uchodźców i uchodźczynie z całego świata.

Dziękujemy Wam za dotychczasowe zaufanie i wsparcie. Zachęcamy do działania razem z nami!