Wiatr zerwał dach Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka w Sudanie Południowym

POMÓŻ

W regionie, w którym funkcjonuje ośrodek panuje pora deszczowa. Ulewy i burze zalewają drogi odcinając od świata całe wioski. To jedyna taka placówka w stanie Aweil East, zamieszkiwanym przez 530 tysięcy osób.

W Sudanie Południowym sytuacja jest krytyczna. Oprócz zagrażającej życiu Sudańczyków pory deszczowej, mieszkańcy tego państwa zmagają się z klęską głodu, która sieje jeszcze większe spustoszenie. W okresie od maja do września śmiercią głodową będzie zagrożonych około 7 milionów osób.

W zeszłym roku w klinice udało się przeprowadzić 300 badań prenatalnych oraz zapewnić konsultacje medyczne 2500 dzieci. W Sudanie jedna położna przypada na 39 tysięcy pacjentek. Utrzymanie placówki jest możliwe tylko dzięki pomocy prywatnych darczyńców. Dziennie dociera do niej około 40 pacjentów.

Fundacja PCPM wspiera w Sudanie Płd. dwa ośrodki dożywiania – Gordhim i Agangrial oraz klinikę Matki i Dziecka. Niedawno do ośrodków dożywiania dotarł transport zawierający 10 ton żywności, wysłany przez PCPM z Nairobi.

PCPM prosi o pomoc