Strona główna

PRZEKAŻ SWÓJ 1,5% PODATKU

KRS: 0000259298

człowiek w nocy w autobusie

RAPORT

POMOC UKRAINIE 2022-2024

UKRAINA

CODZIENNIE POMAGAMY TYM, KTÓRZY MUSZĄ UKŁADAĆ SWOJE ŻYCIE NA NOWO

SUDAN POŁUDNIOWY

POMOC DLA DZIECI

WIADOMOŚCI PCPM

CZYTAJ, OGLĄDAJ, WSPIERAJ!

TO NIE JEST ICH WOJNA

ZBIÓRKA NA POMOC HUMANITARNĄ DLA OFIAR WOJNY NA BLISKIM WSCHODZIE

  Żywność terapeutyczna dotarła do Gordhim w Sudanie Południowym

  Transport z pomocą dotarł do Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym. Jechał on z Nairobi 2 tygodnie ponad 2 tys. kilometrów. Droga jest trudna, ale dzięki temu Fundacja PCPM może zaoszczędzić pieniądze i zakupić więcej porcji żywności terapeutycznej. Dzięki wpłatom darczyńców PCPM za 94 500 zł zakupiło aż 45 000 porcji.
  Czytaj więcej

  Bądź na bieżąco z PCPM

  Tu znajdziecie informacje o wszystkim, czym się właśnie zajmujemy! Czytajcie, oglądajcie, wspierajcie!
  Przeczytaj co u nas

  News

  Żywność terapeutyczna dotarła do Gordhim w Sudanie Południowym

  Transport z pomocą dotarł do Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym. Jechał on z Nairobi 2 tygodnie ponad 2 tys. kilometrów. Droga jest trudna, ale dzięki temu Fundacja PCPM…
  Czytaj więcej

  Nie tylko w wyobraźni. To jest prawdziwy obraz wojny…

  Ewakuacje, dostarczanie paczek, organizowanie bezpiecznego miejsca, pomoc tuż przy linii frontu. Przez ostatnie dwa lata nasi pracownicy i wolontariusze pomagali w Ukrainie i ukraińskim uchodźczyniom i uchodźcom w Polsce. Nadal…
  Czytaj więcej

  Pomoc Ukrainie – raport 2022-2024

  Od pierwszego alarmu 24 lutego 2022 roku byliśmy w Ukrainie. Przez te dwa lata pomogliśmy tysiącom Ukraińców i ukraińskim uchodźcom w Polsce. Organizowaliśmy ewakuacje, dostarczaliśmy pomoc humanitarną, pomagaliśmy w odbudowie…
  Czytaj więcej

  Kim jesteśmy?

  PCPM jest organizacją humanitarną, co oznacza, że pomagamy wszystkim bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy wyznanie, dbając o to, aby nasze działania nie pogłębiały lokalnych napięć.

  Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) powstała w 2006 roku. Jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000259298) specjalizującą się w pomocy międzynarodowej:

  Dotychczas realizowaliśmy projekty w Libanie, na Ukrainie, Madagaskarze w Nepalu, Peru, Sudanie Południowym, Ugandzie, w Tadżykistanie, Palestynie, Gruzji, Etiopii, Kenii, Zambii, Tanzanii oraz Bośni i Hercegowinie.

  Medyczny Zespół Ratunkowy

  W skład Zespołu Ratunkowego PCPM wchodzą sprawdzeni i doświadczeni ochotnicy-wolontariusze: lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, ratownicy GOPR, strażacy i inni ratownicy specjalistyczni oraz wspierający ich pracownicy humanitarni PCPM.

  Grupa specjalistów związanych z Zespołem Ratunkowym PCPM jest systematycznie ćwiczona i rozszerzana.

  Komu i jak możesz pomóc?

  Partners