Strona główna

CENTRUM EDUKACJI PCPM

POMÓŻ W NAUCE DZIECIOM, KTÓRE UCIEKŁY PRZED WOJNĄ

SUDAN POŁUDNIOWY

POMOC DLA NIEDOŻYWIONYCH DZIECI

człowiek w nocy w autobusie

RAPORT

POMOC UKRAINIE 2022-2024

UKRAINA

CODZIENNIE POMAGAMY TYM, KTÓRZY MUSZĄ UKŁADAĆ SWOJE ŻYCIE NA NOWO

Pomoc PCPM w 2023 roku

RAPORT 2023

  Pomóż im skończyć szkołę

  Wesprzyj wyjątkowe miejsce dla dzieci ukraińskich w Polsce.

  Wiele szkół w Ukrainie zostało zniszczonych. Fundacja PCPM prowadzi Centrum Edukacji, gdzie dzieci które uciekły przed wojną znalazły bezpieczną przystań i możliwość nauki w polskim i ukraińskim systemie nauczania. Pomóż i wpłać darowiznę, która pozwoli nam działać kolejny rok.

  Wspieraj

  Bądź na bieżąco z PCPM

  Tu znajdziecie informacje o wszystkim, czym się właśnie zajmujemy! Czytajcie, oglądajcie, wspierajcie!
  Przeczytaj co u nas

  News

  Patient handover

  Zobacz jak wygląda MEDEVAC HUB

  W Rzeszowie, na lotnisku Jasionka działa MEDEVAC HUB, w którym stale zaangażowani w pomoc pacjentom byli lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i logistycy z Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM. Głównym zadaniem tego…
  Czytaj więcej

  To nie jest tylko zwykła szkoła

  Musieliśmy wyjechać, bo chcieliśmy, żeby nasze dziecko dorastało w spokoju – żeby mogło chodzić do szkoły, na spacery, spotkać się z przyjaciółmi. Żeby po prostu żyć normalnie – mówi Kateryna,…
  Czytaj więcej

  Rusza 3 edycja Konkursu Grantowego POP Fund

  Fundacja PCPM rozpoczęła nabór wniosków projektowych do 3 Edycji Konkursu Grantowego Funduszu Polskich Organizacji Pozarządowych (POP Fund). Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów wspierających włączenie dzieci uchodźczych z Ukrainy w…
  Czytaj więcej

  Kim jesteśmy?

  PCPM jest organizacją humanitarną, co oznacza, że pomagamy wszystkim bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy wyznanie, dbając o to, aby nasze działania nie pogłębiały lokalnych napięć.

  Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) powstała w 2006 roku. Jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0 0 0 0 2 5 9 2 9 8) specjalizującą się w pomocy międzynarodowej:

  Dotychczas realizowaliśmy projekty w Libanie, w Ukrainie, Madagaskarze, w Nepalu, Peru, Sudanie Południowym, Ugandzie, w Tadżykistanie, Palestynie, Gruzji, Etiopii, Kenii, Zambii, Tanzanii oraz Bośni i Hercegowinie.

  Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM

  W skład Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM wchodzą sprawdzeni i doświadczeni ochotnicy-wolontariusze: lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, strażacy i inni ratownicy specjalistyczni oraz wspierający ich pracownicy humanitarni PCPM.

  Wspieraj stale działalność i gotowość pierwszego i jedynego polskiego EMT certyfikowanego przez WHO. Wystarczy, że w rocznym rozliczeniu PIT wybierzesz raz KRS 0 0 0 0 2 5 9 2 9 8 i jako cel szczegółowy wpiszesz „Ratownicy”. Dziękujemy!

  Komu i jak możesz pomóc?

  Partners