Strona główna

CENTRUM EDUKACJI PCPM

POMÓŻ W NAUCE DZIECIOM, KTÓRE UCIEKŁY PRZED WOJNĄ

SUDAN POŁUDNIOWY

POMOC DLA NIEDOŻYWIONYCH DZIECI

UKRAINA

CODZIENNIE POMAGAMY TYM, KTÓRZY MUSZĄ UKŁADAĆ SWOJE ŻYCIE NA NOWO

  Zobacz jak działa MEDEVAC HUB Jasionka

  Reportaż wideo

  – To jest unikatowe miejsce. Tu łączą się siły w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności, żeby pomóc tym, którzy obecnie nie mogą w Ukrainie otrzymać odpowiedniej, specjalistycznej pomocy medycznej – mówi Mateusz Stojanowicz z MEDEVAC Hub Jasionka. Zobacz jak dokładnie działa Hub, jacy pacjencie przyjeżdżają do Jasionki, gdzie i jak są transportowani.

  Zobacz zdjęcia

  Bądź na bieżąco z PCPM

  Tu znajdziecie informacje o wszystkim, czym się właśnie zajmujemy! Czytajcie, oglądajcie, wspierajcie!
  Przeczytaj co u nas

  News

  Pomoc potrzebującym w Truskawcu

  Ambulatoria, schrony w szkołach, pomoc humanitarna. To wszystko robi…

  Dzięki wsparciu społeczności Tajwanu Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej może pomagać w wielu miejscach w Ukrainie. Jednym z nich jest Truskawiec, gdzie PCPM wspiera zarówno edukację, pomoc medyczną jak i osoby,…
  Czytaj więcej

  „Wspólnie do Niezależności” wsparcie uchodźców z Ukrainy

  „Wspólnie dla niezależności” projekt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) zakłada wsparcie obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną, a obecnie mieszkają…
  Czytaj więcej
  Tańzańsko-Polskie centrum szkoleniowe

  Lekarze z Tanzanii doceniają pomoc PCPM

  Szefowie oddziałów ratunkowych szpitali Chanika i Temeke w mieście Dar es Saalam podkreślają, że dzięki pomocy z Polski są w stanie leczyć najciężej rannych pacjentów. PCPM zapewnia oddziałom ratunkowym w…
  Czytaj więcej

  Kim jesteśmy?

  PCPM jest organizacją humanitarną, co oznacza, że pomagamy wszystkim bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy wyznanie, dbając o to, aby nasze działania nie pogłębiały lokalnych napięć.

  Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) powstała w 2006 roku. Jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0 0 0 0 2 5 9 2 9 8) specjalizującą się w pomocy międzynarodowej:

  Dotychczas realizowaliśmy projekty w Libanie, w Ukrainie, Madagaskarze, w Nepalu, Peru, Sudanie Południowym, Ugandzie, w Tadżykistanie, Palestynie, Gruzji, Etiopii, Kenii, Zambii, Tanzanii oraz Bośni i Hercegowinie.

  Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM

  W skład Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM wchodzą sprawdzeni i doświadczeni ochotnicy-wolontariusze: lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, strażacy i inni ratownicy specjalistyczni oraz wspierający ich pracownicy humanitarni PCPM.

  Wspieraj stale działalność i gotowość pierwszego i jedynego polskiego EMT certyfikowanego przez WHO. Wystarczy, że w rocznym rozliczeniu PIT wybierzesz raz KRS 0 0 0 0 2 5 9 2 9 8 i jako cel szczegółowy wpiszesz „Ratownicy”. Dziękujemy!

  Komu i jak możesz pomóc?

  Partners