PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Ciężarówka PCPM z żywnością rusza do Sudanu Południowego!

To dziś! Ciężarówka zapakowana po brzegi gotowymi porcjami żywności rusza do Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym. Specjalistyczna żywność spakowana w 250 kartonów przemierzy niemal 2 tysiące kilometrów. Dzięki polskim darczyńcom pomoc trafi do ponad tysiąca małych pacjentów!

 

– 15 lutego wyjeżdża z Kenii do Sudanu Południowego transport pomocy humanitarnej, którego celem jest zaopatrzenie Ośrodka Dożywiania dla dzieci w miejscowości Gordhim w żywność terapeutyczną, która będzie potrzebna przez cały nadchodzący rok a także w szczególnie trudnym okresie, który jest spodziewany w Sudanie Południowym już od tego miesiąca- od końca lutego aż do sierpnia/ września 2021 roku – informuje dr Wojtek Wilk, prezes Fundacji PCPM.

Fundacja PCPM od wielu lat wysyła do Sudanu Południowego regularną pomoc żywnościową. Tylko w roku 2020 pomogliśmy 1322 dzieciom, z czego 144 było głęboko niedożywionych (czerwony kolor MUAC: Mid Upper Arm Circumference, czyli na opasce mierzącej ramię pacjenta co wskazuje na potrzebę natychmiastowej pomocy żywieniowej ) i 1178 średnio niedożywionym (żółty kolor MUAC).

-Wszystko wskazuje na to, że rok 2021 będzie wyjątkowo trudny dla mieszkańców Sudanu Południowego. Dlatego dziękujemy i prosimy o stałe wsparcie – mówi Zofia Kwolek, dyrektorka fundraisingu Fundacji PCPM. -50 złotych miesięcznie pozwoli na zakup 31 saszetek żywności terapeutycznej: pasty z orzeszków ziemnych, wzbogaconej o witaminy i minerały. – podkreśla.

Ośrodek w Gordhim można dalej wspierać z nami na pcpm.org.pl/sudan

-W transporcie przewozimy prawie 40 tysięcy  pakietów żywności terapeutycznej, które wystarczą, aby uchronić od ogromnego cierpienia, od zagrożenia śmiercią głodową ponad 1000 dzieci, którymi się opiekujemy  w ramach wspieranego już od pięciu  lat Ośrodka Dożywiania,  wspieranego przede wszystkim przez prywatnych darczyńców z Polski, którym ja i wszyscy z PCPM-u ogromnie jesteśmy  wdzięczni – dodaje.

-Kierownictwo placówki w Gorhim jest ogromnie wdzięczne za otrzymane dotychczas wsparcie. Mamy wielką nadzieję na dalsze wsparcie żywieniowe – dodaje dr Callixte Minani.

Chcę pomagać

 

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)