PCPM - logo Polskie Centrum Pomocy
Międzynarodowej

 

 

Rozbudowaliśmy dom starości w północnym Libanie [WIDEO]

Zatroszczyliśmy się o libańskich seniorów w trudnym czasie pandemii. Przebudowaliśmy i zaaranżowaliśmy bezpieczną przestrzeń w ogrodzie, która pozwoli najstarszym mieszkańcom w miejscowości Andaket na wychodzenie z domu. Nasza pomoc była możliwa dzięki finansowaniu Polskiej pomocy.

 

 

Przebudowa i aranżacja ogrodu w domu opieki w Andaket pozwala dziś seniorom na zdrowe spędzanie wolnego czasu na powietrzu. Całość ogrodu została oświetlona dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz dodatkowego komfortu.

Zamontowaliśmy w nim fontannę, system nawadniania, strefę osłoniętą pergolą zapewniającą ochronę przed słońcem, drewnianą ścieżkę umożliwiającą przemieszczanie się i korzystanie z ogrodu pensjonariuszom poruszającym się na wózkach, ogródek warzywny (który poza dodatkową, świeżą żywnością jednocześnie jest elementem rekreacyjnym dla mieszkańców i pracowników domu), oraz  strefę do grilla z umywalką, pozwalającą na atrakcyjne spędzanie czasu. Wszystkie elementy przestrzeni zostały dostosowane do potrzeb osób starszych ( bezpieczny podjazd, miękkie materiały, z których zostały wykonane meble ogrodowe itd.).

 Z nowo zagospodarowanej przestrzeni ogrodu, która, w przyszłości, będzie także miejscem spędzenia czasu pensjonariuszy z rodziną skorzysta łącznie 28 seniorów (4 mężczyzn i 24 kobiety). Chcesz pomagać z nami?

Wejdź na pcpm.org.pl/liban lub pcpm.org.pl/pomoc

Chcę pomagać

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)