Stołówka dla uczniów szkoły w Etiopii. Działa dzięki wpłatom Polaków!

  • Fundacja PCPM prowadzi program dożywiania w szkole Selam Chora w Etiopii 
  • Zbudowaliśmy stołówkę i kuchnię, która zapewnia pomoc w trakcie pandemii 
  • Regularne wsparcie na pcpm.org.pl/etiopia to codzienne posiłki dla dzieci

NAJTRUDNIEJSZY MOMENT, KONIECZNE WSPARCIE

– Dziękujemy wszystkim polskim darczyńcom za pomoc, która nadeszła w najtrudniejszym momencie – tłumaczy Firew, współpracownik Fundacji PCPM w Etiopii.

Większość uczniów Selam Chora swój jedyny posiłek otrzymuje właśnie w szkole. W domu jedzenia brakuje. Etiopskie rodziny  z dostępem do żywności trudności miały jeszcze przed pandemią. Stan wyjątkowy, twardy lockdown, ograniczenia w handlu, przemieszczaniu się i największa od 25 lat plaga szarańczy – to wszystko drastycznie zwiększyło liczbę osób potrzebujących żywnościowego wsparcia. Fundacja PCPM dzięki stałemu przedstawicielstwu w Etiopii może reagować błyskawicznie na ich bieżące potrzeby. Wystarczy 126 złotych, by zapewnić pożywienie całej etiopskiej rodzinie przez miesiąc. Dlatego alarmujemy i apelujemy o działanie.  Zwłaszcza, że potrzeby w skali kraju tylko rosną.

PANDEMIA GŁODU I ALARM DLA ŚWIATA

20 kwietnia 2021 roku setki organizacji niosących pomoc w trybie pilnym wezwały międzynarodowe rządy do zwiększenia pomocy i uratowania ponad 34 milionów ludzi będących na skraju głodu. W tym obywateli i obywatelki Etiopii.

-Każdego dnia jesteśmy świadkami ogromnego cierpienia i wytrzymałości. W Jemenie, Afganistanie, Etiopii, Sudanie Południowym, Burkina Faso, DRK, Hondurasie, Wenezueli, Nigerii, Haiti, Republice Środkowoafrykańskiej, Ugandzie, Zimbabwe, Sudanie pomagamy ludziom, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby przeżyć jeszcze jeden dzień – czytamy w liście.

Raport Global Humanitarian Overwiew 2021 przygotowany przez ONZ mówi o wzroście potrzebujących w Etiopii do blisko 12 milionów (11,7 mln).

Fundacja PCPM działa w Etiopii od 2012 roku. W Debre Berhan współpracujemy od grudnia 2019 roku. Dzięki zbiórce udało nam się wybudować kuchnię i stołówkę a także zatroszczyć się o regularne dostarczane obiadów. By program trwał, potrzebujemy Waszego udziału.

POMOC A BEZPIECZEŃSTWO

-Miejscowość Debre Berhan, gdzie jest wspierana przez nas szkoła, pozostaje bezpieczna, chociaż okoliczny rejon został dotknięty niedawnymi atakami grupy rebeliantów Oromo Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczne środowisko i niezbędne wsparcie, aby dzieci i ich nauczyciele byli dobrze chronieni. Monitorujemy sytuację na miejscu – relacjonuje Firew.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy nastąpił zastój w przestrzeganiu rządowych zaleceń i przepisów. Szkoła stara się jednak jak najlepiej zapewnić dzieciom bezpieczne środowisko. Co dobrze widać na najnowszych zdjęciach z Selam Chora.

Konkretna pomoc jest możliwa na pcpm.org.pl/etiopia

Możecie także przekazać PCPM 1% podatku: 0000259298

Etiopia - dwa tygodnie wsparcia dla rodziny

Etiopia - miesiąc wsparcia dla rodziny

Etiopia - dwa miesiące wsparcia dla rodziny

Twoje dane:
* Pole wymagane

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)