Trwa interwencja turecka w Syrii. PCPM gotowy pomóc uchodźcom

Wejdź na pcpm.org.pl/pomoc by przekazać wsparcie ludziom, którzy uciekają przed wojną

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ogłosił, że armia rozpoczęła operację wojskową w północnej Syrii. Syryjskie Siły Demokratyczne poinformowały, że celem ataków powietrznych było 16 pozycji zajmowanych przez Kurdów.

Tego typu działania mogą wywołać więc ruch setek tysięcy osób. Pomoc humanitarna wówczas będzie potrzebna nie tylko w Syrii, ale także w Iraku.

– Miałem do czynienia z podobnym kryzysem w 2013 roku – przypomina dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. – Wówczas w ciągu kilku tygodni do irackiego Kurdystanu uciekło ponad 100 tysięcy osób, a nie było to spowodowane żadną dużą ofensywą.

Chcemy być gotowi na to, byśmy mogli udzielić tym ludziom błyskawicznej pomocy. Zróbcie to z nami na pcpm.org.pl/pomoc!

Wg informacji ONZ z domów uciekło już 100 tysięcy ludzi.  Fundacja PCPM od lat pomaga uchodźcom na Bliskim Wschodzie. Rodziny, które teraz są zmuszone do opuszczenia domów po interwencji tureckiej w Syrii, będą potrzebowały pilnej pomocy, dlatego uruchomiliśmy ogólnopolską zbiórkę. Zebrane środki pozwolą na zapewnienie uciekającym ludziom dachu nad głową i pomocy medycznej. Dlatego apelujemy o wsparcie! Dzięki zebranym środkom Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej może także wysłać do irackiego Kurdystanu zespół lekarzy i ratowników z Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM, którzy mają doświadczenie w podobnych misjach.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)