W Syrii zaczyna brakować chleba [PODCAST]

  • Liczba mieszkańców wielu libańskich miejscowości w pobliżu północnej granicy z Syrią wg raportu ONZ z 2019 r. wzrosła dwukrotnie
  • Prezes PCPM dr Wojciech Wilk w audycji „Raport o stanie świata” Dariusza Rosiaka

Począwszy od wybuchu konfliktu w Syrii w 2012 r. do dnia dzisiejszego, liczba mieszkańców wielu libańskich miejscowości w pobliżu północnej granicy z Syrią wzrosła dwukrotnie, zamieniając się w obozy dla uchodźców. Wg raportu ONZ z 2019 r. 1 Liban ma największą koncentrację uchodźców per capita na świecie a rząd Libanu szacuje, że kraj gości ok. 1,5 miliona Syryjczyków. Uchodźcy, którzy mieli być tymczasowymi gośćmi, stali się stałą częścią społeczeństwa, a na uchodźstwie urodziły się już ich dzieci, które obecnie często są w wieku szkolnym i nigdy nie widziały swojej ojczyzny. Otwartym pozostaje kiedy i czy w ogóle ją zobaczą.

W audycji „Raportu o stanie świata” z dnia 06.02.21 r. dr Wojciech Wilk Prezes Fundacji PCPM opowiedział jak wygląda obecnie sytuacja uchodźców  Syryjskich w Libanie, jak wygląda sytuacja wojenna w Syrii oraz jakie perspektywy czekają region.

-W Syrii zaczyna brakować chleba, nie dość, że kraj jest całkowicie zniszczony, to jeszcze będziemy mieć tam pandemię głodu-  zwraca uwagę dr Wojciech Wilk.

Rozmowa rozpoczyna się od ok. – 37 min.:

Wybierz dogodną dla Ciebie formę pomocy: bezpieczną wpłatę online lub przekazanie darowizny na konto Fundacji. Zachęcamy także do zapisania się na newsletter PCPM.

Fundacja PCPM jest Organizacją Pożytku Publicznego – możesz przekazać nam swój 1%: 0000259298.

Dziękujemy!

1. Wpłać darowiznę online

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

darowizna PCPM - cele statutowe

Twoje dane:
* Pole wymagane

2. Wpłać darowiznę na konto

18 1140 1010 0000 5228 6800 1001

W opisie przelewu zaznacz cel wpłaty, np. „cele statutowe”.

3. Zapisz się na newsletter

Bądź z nami w kontakcie! Zapisz się na bezpłatny newsletter i otrzymuj informacje o projektach PCPM.

Twoje dane są bezpieczne, nikomu ich nie udostępniamy.