Zawieźliśmy żywność do Sudanu Południowego

ZOBACZ JAK MOŻESZ POMÓC OFIAROM GŁODU W SUDANIE POŁUDNIOWYM

W transporcie, który wyruszył z Nairobi (Kenia) 19 marca są batony wysokoenergetyczne oraz bogata w witaminy i białko odżywcza mieszanka, niezbędne do uzupełnienia diety niedożywionych dzieci. Żywność trafiła do dwóch ośrodków dożywiania, wspieranych przez PCPM w Sudanie Południowym – Agangrial i Gordhim.

– To najgorszy czas dla Sudańczyków, 75% dzieci jest zagrożonych śmiercią z głodu – mówi Callixte, pracownik wspieranego przez PCPM Centrum Dożywiania w Gordhim, w stanie Aweil East. Transport żywności przebył 2 tysiące kilometrów z Nairobi do Gordhim. Część dróg jest nieutwardzona i trudno nimi przejechać. – Najważniejsze dla nas było to, aby ciężarówka zdążyła dojechać na miejsce przed nadejściem pory deszczowej. Inaczej przejazd niektórych odcinków trasy byłby niemożliwy – wyjaśnia Wojciech Wilk, prezes PCPM. – Obok placówki w Gordhim fundacja PCPM uruchomiła kolejny ośrodek dożywiania w Aganrgial, znajdujący się na szlaku uciekających do sąsiedniej Ugandy Sudańczyków – dodaje dr Wilk.

Zanim ludność kraju będzie mogła zebrać jesienne plony, czeka ją 5 miesięcy wyczerpującej walki o zdobywanie pożywienia. Sytuacja Sudańczyków jest krytyczna. PCPM wspiera także Klinikę Zdrowia Matki i Dziecka, do której trafiają niedożywione matki z dziećmi oraz ośrodki zdrowia w Ugandzie w miejscowościach Oraba, Kuluba i Koboko.

Fundacja apeluje o wsparcie. – Zakup i wysyłka żywności dla głodujących Sudańczyków możliwe są tylko dzięki wpłatom indywidualnych darczyńców – wyjaśnia Wojciech Wilk, szef Fundacji PCPM.

POMÓŻ OFIAROM GŁODU W SUDANIE POŁUDNIOWYM

Ciężarówka z żywnością w Sudanie Płd.

Ciężarówka z żywnością w Sudanie Płd.