PCPM oferuje pomoc psychologiczną medykom zaangażowanym w walkę z koronawirusem

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM mają w swoich szeregach specjalistów, którzy chcą i mogą pomagać w kryzysie, który dotkną wszystkich w Polsce. Tym razem PCPM, organizacja, która specjalizuje się w pomocy ratunkowej, humanitarnej i rozwojowej za granicą, oferuje i kieruje tę pomoc do środowiska medycznego. Już udało się przekazać potrzebne środki dezynfekcyjne i namioty do triażu pacjentów zakażonych koronawirusem i dotkniętych COVID-19. Pomoc psychologiczna, jaką oferują nasi specjaliści, skierowana jest jednak tylko do środowiska lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, ratowników czy pielęgniarek, którzy walczą o zdrowie wszystkich Polaków w czasie pandemii koronawirusa.

Profesjonalne wsparcie, interwencja kryzysowa

Jeśli ktoś takiej pomocy potrzebuje, może bezpośrednio kontaktować się z Magdaleną Shafie lub Pawłem Szczucińskim przez Messenger.

Magdalena Shafie

Interwent kryzysowy, psychoonkolog. Przez kilka lat pracowała w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie służyła mediacją i opieką psychologiczną pacjentom i personelowi. Obecnie pracuje jako konsultant w szpitalach, w Centrum Pomocy Profesjonalnej i w CMP Wilanów jako interwent kryzysowy i psychoonkolog. Zajmuje się również tematami związanymi z szeroko pojętą utratą. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej. Od lat prowadzi pomoc psychologiczną i szkoli lekarzy z przekazywania trudnych informacji. Była z medykami podczas protestu głodowego Porozumienia Zawodów Medycznych w 2017 r.

Paweł Szczuciński

Lekarz specjalista psychiatra, lekarz pediatra, uczestnik misji humanitarnych na bliskim wschodzie, Ameryce Pd, Afryce i na Ukrainie.

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM  jest jedyną w Polsce i jedną z kilku w Europie medycznych grup szybkiego reagowania, zdolnym do wyjazdu do strefy dotkniętej klęskami żywiołowymi (np. trzęsieniem ziemi) lub kryzysami humanitarnymi w ciągu 24 godzin. Jest prowadzony i finansowany przez Fundację PCPM  jako część jej działalności statutowej. W miejscu katastrofy działa pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jest certyfikowany przez WHO jako tzw. Type 1 Emergency Medical Team – EMT jako jeden z siedmiu na świecie zespołów działających przy organizacji pozarządowej.  Zgodnie w wymogami WHO jest on zdolny do niesienia pomocy nawet w najbardziej zniszczonych obszarach przez okres od 2 do 4 tygodni, posiadając własne namioty szpitalne, zapas materiałów medycznych dla 1400 pacjentów, zapas żywności oraz autonomiczne systemy oczyszczania wody i produkcji energii elektrycznej – łącznie prawie 5 ton wyposażenia. W akcji ratunkowej uczestniczy zazwyczaj od 16 do 20 osób.

MEDYCZNY ZESPÓŁ RATUNKOWY PCPM NIESIE POMOC DZIĘKI TWOJEMU WSPARCIUPRZEKAŻ 1%: KRS 0000259298.

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

leki i wyposażenie Zespołu Ratunkowego

Twoje dane:
* Pole wymagane